Çalık: TOKİnin Pütürgedeki 305 Konutunun İhalesi Yapıldı

Yerel Gündem
1233 okunma
1.09.2016

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Pütürge’de 305 konuttan oluşan projenin yapım ihalesinin TOKİ Başkanlığı tarafından ihale edildiğini bildirdi.
 
Çalık yaptığı yazılı açıklama da,  “Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Pütürge İlçesi Ağalar Mahallesi’nde 264 konut, Pazarcık Mahallesi’nde de 41 olmak üzere, toplam 305 konutun ihalesi yapıldı. İhale kapsamında ayrıca cami, 6 dükkân ile altyapı ve çevre düzenleme işi de yer alıyor.” şeklinde bilgi verdi.
 
Konut projeleri hakkında bilgi veren Çalık, “Yükseklikleri zemin+2 ve zemin+3 olan konutların 212’si 2+1 planında, 93’ü ise 3+1 planında inşa edilecek. Ticaret alanları, park ve cami bir arada tasarlanarak, insanların geniş bir bölgede rahat hareket etmeleri ve araç trafiğinden etkilenmemeleri sağlandı.  Konut cephelerinde kullanılan ahşap ve taş kaplamalar ile hem geleneksel hem de modern mimariden kesitlerin sunulması amaçlanıyor.” şeklinde bilgi verdi.
 
TOKİ konutları ile Pütürge’de önemli ve modern bir kentleşmenin temelinin atılacağını ifade eden Çalık, “TOKİ Başkanımıza, TOKİ Yöneticilerimize, projeye sahiplenen Pütürge Belediye Başkanımız Mehmet Polat’a ve AK Parti Pütürge İlçe Teşkilatımıza  teşekkür ediyorum. Pütürge, kentleşme konusunda tarihinin en önemli yatırımlarından birisin almış olacaktır. Projenin Pütürge’ye hayırlar getirmesini diliyorum.” dedi.