Çalık: Terör Nöbetini Sükardeşler Devraldı

Genel Gündem
261 okunma
31.08.2016

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, 15Temmuz’dan sonra terör nöbetini FETÖ’nün sütkardeşi DAEŞ ve PKK’nın devraldığını belirterek, “Bu yılanı besleyenler bilsinler ki bir gün döner kendilerini sokar” dedi.
 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, 15 Temmuz’daki FETÖ darbe girişimine karşı meydanları boş bırakmayan AK Parti Malatya İl Teşkilatı’na ve üyelerine teşekkür ziyaretinde bulundu. Ziyarette gündemi değerlendiren Çalık, 15 Temmuz sonrası terör nöbetini FETÖ’nün süt kardeşleri DAEŞ ve PKK’nın devraldığını belirterek, “FETÖ’nün bıraktığı yerden DEAŞ görevi devraldı ve patlamalar devam etti. Arkasından PKK saldırılarına ve insanlarımıza saldırılarına devam etti. Bunların hepsi, bütün terör örgütleri sütkardeşler. Hepsi aynı yerden besleniyorlar ve hepsinin sütkardeşliği var. Bilsinler ki bunu besleyen, analık-babalık edenler, koynunda yılan besleyenler, ‘bu yılan bize dokunmaz’ demesinler. O yılan bir gün döner kendilerini sokar. Bu FETÖ için de, PKK için de, DEAŞ için de böyledir. Besledikleri yılan onların üst akıllarına ve koruyan kollayan uluslararası zihniyete dokunacaktır” şeklinde konuştu.
Terör örgütleri ile mücadelelerine devam edeceklerine değinen Çalık, “Bugün Türkiye’yi karabulutlar altında yaşatmaya mahkum edenler bilsinler ki, biz o kara bulutları ak hale getirmeyi biliriz. Allah’ın izniyle bu millet bizle var olduğu sürece buna devam edeceğiz. DEAŞ’la, PYD’yle mücadele etmek için bugün sınır ötesi operasyonlar yapan Türk Silahlı Kuvvetlerimize teşekkür ediyorum. Şuanda oradaki askerlerimiz Cerablus’u tamamen DAEŞ’ten boşaltmış vaziyetteler ve PYD’nin özellikle Fırat’ın batısına geçmesiyle alakalı vermiş olduğu mücadeleyi engellemek adına da yeniden kendi bölgelerine çekilmesi için TSK gerekeni yapmaktadır’’ ifadelerini kullandı.
 
“Malatyalılar darbeye karşı kendilerini siper etti“
 
Darbe girişiminin yaşandığı gece AK Parti Malatya İl Binası’nın önüne Vatandaşların akın etmeye başladığını dile getiren Çalık, “AK Partili kardeşlerimiz ve Malatyalılar, darbe girişimine karşı göğüslerini siper etmişlerdi. 15 Temmuz darbe girişiminin olduğu gece Malatya’nın 2. Ordu ve 7. Ana Jet Üssü’nde birçok hadiseyle karşı karşıya kaldı. 15 Temmuz darbe gecesinin İstanbul,Ankara ve bir ayağı da Malatya’ydı. Malatya’da darbe girişiminin püskürtülmesinde bütün idarecilerimiz ve yöneticilerimize teşekkür ederken, Malatya AK Parti İl Teşkilatı’na teşekkürü bir borç biliyorum. Şehitlerimiz ve gazilerimizi de unutmadık, unutturmayacağız. Bu hain darbe girişimini yapanları da Türkiye demokrasisinin kara lekesi olarak hatırlayacağız ve lanetlemeye devam edeceğiz” dedi.
gözetmeksizin ele ele verdik, ‘vatan bizim namusumuz’ dedik. Dimdik o alçakların özellikle de Pensilvanya’daki bunak ve ona iman etmişlerin karşısında nasıl durulur onu bir kez daha göstermiş olduk” dedi.