Çalık, Sadece Terör Örgütleriyle Değil, Onların Üst Akıllarıyla da Mücadele Ediyoruz

Genel Gündem
947 okunma
19.08.2016

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Türkiye olarak, Millet olarak sadece FETÖ ile PKK ile, DEAŞ ile değil, FETÖ’yu, PKK’yı ve DEAŞ’ı üzerimize gönderen üst akıllarla mücadele veriyoruz, terör örgütlerinin efendileriyle aslında mücadele ediyoruz.” dedi.
 
Çalık yayınladığı mesaj ile terör saldırılarını kınayarak, “FETÖ darbe girişiminin başarısızlıkla sonuçlanması sonucunda, kanlı saldırılarını arttıran terör örgütü PKK’nın Van, Elazığ ve Bitlis’te yüreğimize kor düşüren, güvenlik güçlerimizi ve vatandaşlarımızı hedef alan alçak, hain, kahpe ve bir o kadar da korkak terör örgütü menfur saldırısını şiddetle ve nefretle kınıyor; şehitlerimize Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı yaralılarımıza da Yüce Allah’tan acil şifalar diliyorum.” ifadelerini kaydetti.
 
FETÖ ve PKK terör örgütlerinin aynı üst akıl tarafından yönlendirildiğinin artık bilinen ve görünen bir gerçek olduğunu kaydeden Çalık, “Türkiye’mizin son 40 yılında binlerce vatan evladının katili, eli kanlı, bedeni kanlı, başlı başına kandan beslenmeyi kendine bir amaç edinmiş terör örgütü PKK; 7 Haziran Genel Seçimlerinden bu yana vatanın bütünlüğüne, milletin huzur ve refahına darbe vurmaya devam etmektedir ve FETÖ darbe girişiminden sonra aynı üst aklın yönlendirmesi ile son günlerde bombalı saldırılarını arttırmıştır. Türkiye’nin ve milletimizin varlığına uzatılan kirli ellerin kırılacağından hiç kimsenin şüphesi olmasın. Şehitlerimiz var, yaralılarımız var, acılarımız, hüznümüz var; lakin unutulmaması gereken bir de hakikat var o hakikat da Türkiye Cumhuriyeti Devleti ilelebet sonsuza kadar varlığını devam ettireceğidir. 80 milyonun asil duruşu, yılmaz bekçiliği var olduğu müddetçe Allah’ın izniyle bu ülkenin ayağına diken dahi batmayacaktır.” dedi.
 
"ANADOLU’DA BİN SENEDİR YAŞAYAN DİRİ BİR TARİHİN, BİR MEDENİYETİN ÖLDÜRÜLEMEYECEĞİNE AKILLARI ERMİYOR MU?"
 
Üst akılların Türkiye üzerindeki asıl amaçlarını ve niyetlerini terör örgütleri vasıtasıyla gerçekleştirmek istediğini vurgulayan Çalık şu ifadeleri kaydetti; “Şu gerçeği biliyoruz; Türkiye olarak, Millet olarak sadece FETÖ ile PKK ile, DEAŞ ile değil, FETÖ’yu, PKK’yı ve DEAŞ’ı üzerimize gönderen üst akıllarla mücadele veriyoruz, terör örgütlerinin efendileriyle aslında mücadele ediyoruz. Terör ister Garp’tan gelsin, ister Şark’tan gelsin, ister Kuzey’den, ister Güney’den gelsin, Anadolu’nun her yönden gelecek olan saldırılara vereceği bir cevabı vardır. Tıpkı Çanakkale’de olduğu gibi, tıpkı Sakarya’da olduğu gibi,  tıpkı 15 Temmuz’da olduğu gibi,  ülkemiz ve milletimiz önce bu maşaların sonra da o maşayı tutan elleri kıracak güce sahiptir. Terör örgütlerinin hangi amaç ve hedef için desteklendiğini biliyoruz. Anadolu’da bin yıl önce ölen bir tarihin dirileceğine ihtimal verenler, Anadolu’da bin senedir yaşayan diri bir tarihin, bir medeniyetin öldürülemeyeceğine akılları ermiyor mu?  Şehitlerimizi bir kez daha minnet ve şükranla anıyor, Allah’tan rahmet diliyor, ailelerine ve milletimize başsağlığı, Kahraman gazilerimize acil şifalar diliyorum.”