Çalık: AK Partiyi Tehdit Edenlerin Hedeflerinde Asıl Bu Millet Vardır

Genel Gündem
829 okunma
16.08.2016

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “AK Parti’yi tehdit edenlerin hedeflerinde asıl bu millet vardır. Kurusıkı laflarla tehditlerle bu milletin başını eğdirebileceğini sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü biz millete inandık biz milli iradenin dünyadaki en güçlü silahına inandık” dedi.
 
AK Parti’nin 15. Kuruluş yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık,Türk siyasi tarihine devrim niteliğinde yenilikler getiren bundan 15 yıl önce millet iradesini kendine rehber edinerek; Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Yeni Türkiye hedefiyle kurulan AK Parti’mizin bugün 15. kuruluş yıldönümünü yaşıyoruz. Kutlu yolumuzda daha nice yılları hizmet yolunda devirmeyi Allah’tan niyaz ediyorum. 2002, 2007, 2011 ve 2015 genel seçimleri; 2004,2009 ve 2014 yerel seçimlerinde sandıktan her defasında zaferle, her defasında daha da güçlenerek çıkan AK Parti hedef 2023 sloganıyla milletiyle el ele Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılına durmadan ilerlemektedir. 15 yıl önce 14 Ağustos günü kurulan AK Parti, milletin bir yansımasıdır. Milletin iradesi, milletin ta kendisidir. Sevdayla, tutkuyla, vatan aşkıyla 15 yıl önce çıktığımız zorlu ve meşakkatli bu yolda manevi desteğini her zaman yanımızda hissettiğimiz milletimizle her türlü zorluğu göğsümüzü siper edip ülkemizi medeniyetin beşiği haline getirme hedefinde durmadan yürüdük, yürüyoruz ve yürüyeceğiz. Başı dik, alnı AK, yüreği demirden bir parça milletimizle adımlarımızı her zamankinden daha sağlam daha güçlü daha azimli bir şekilde atıyoruz.
 
Partimiz, kuruluşundan geçen bu yıla dek, Türk siyasi tarihinde eşine az rastlanan bir başarıyla, her defasında daha da büyüyerek, çıtayı her defasında daha da yükseğe çıkartarak milletin sesi olmuş; Gazi Mustafa Kemal’in işaret ettiği muasır medeniyetlere ulaşma arzusu içinde Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımızın açtığı yolda koyduğu hedeflerde AK kadrolarımızla birlikte Türkiye’ye adeta çağ atlatmıştır. 2023 hedefimize 7 yıl kala AK Parti milletten aldığı güçle emin adımlarla yürümektedir. Ülkemiz ekonomisiyle, teknolojisiyle, demokrasi anlayışıyla, özgürlük inancı ve ruhuyla dünyanın en gelişmiş ülkeleri içinde yerini alacaktır.” İfadelerini kaydetti.
 
“MERT OLACAĞIZ YILMAYACAĞIZ, GEREKİRSE ÖLECEĞİZ, AMA DAVAMIZDAN ASLA VAZGEÇMEYECEĞİZ.”
 
Türk milletinin her döemde önüne konan engelleri aşığını ve aslında 100 yıl öncede oynana oyunların bugün tekrarlandırılmak istendiğine vurgu yapan Çalık mesajında şunları kaydetti; “Türkiye’nin büyümesinden, ülkemizin başını kaldırmasından rahatsızlık duyan beddahlar hep vardı, şimdi de var ilerde de var olacaktır. İşte bu noktada AK Parti, gerek içimizde kök salmış haşhaşi torunlarının gerekse ülke sınırları dışında Hasan Sabbah gibi beddahların varlığını yok edecek güce sahiptir. Çünkü bizler dünya tarihini tarih yapan bir milletin ataların torunlarıyız. Çünkü bizler Ümmet-i İslam’ın yeryüzündeki yükselen sesiyiz. İşte bundan rahatsızlık duyanlar Türkiye’nin yoluna taş koymaktadırlar. Ama bilmiyorlar ki o taşları bıkmadan, usanmadan, yorulmadan kıracak suyunu çıkaracak bir milletimiz var. Bu 1000 yıl önce de, 500 yıl öncede, 100 yıl önce de böyleydi. Bu millet, her defasında kara bulut gibi üzerimize çöken beddahları dağıtmış, güneşin aydınlığı hep bu milletin üzerinde kalmıştır. Çünkü Allah inanlarla doğru yola baş koyanlarla beraberdir. 15 Temmuz darbe kalkışması demokrasi ve cumhuriyet tarihimize kara bir leke vurmuştur. Milletin iradesini gasp etmeye çalışan Fethullahçı terör örgütü  (FETÖ) Türkiye’yi uçurumun kenarına atmaya çalışmıştır. Milletin sırtına hançer saplayan vatan hainlerine vurulan milletin darbesi; 40 yıldır devlet içinde devlet yapılanması kuranların köklerini kazımak için büyük bir fırsat doğurmuştur. Kuyruğunu sıkıştıran hainler, artık hiçbir vasfı kalmayan sosyal medyadaki silahşorlarıyla kutsal davamızın yıldönümü olan 14 Ağustos tarihini hedef belirleyip milletimize korku bulutlarını salmış, kaotik bir algı operasyonu yaratma çabası içerisine girişmişlerdir.  Ne var ki o gün geldi çattı, AK Parti’yi tehdit edenlerin hedeflerinde asıl bu millet vardır. Kurusıkı laflarla tehditlerle bu milletin başını eğdirebileceğini sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü biz millete inandık biz milli iradenin dünyadaki en güçlü silahına inandık ve biz ne dedik 'tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet'…dedik. Biz bir olduk beraber olduk milletle kucaklaştık. Bu uğurda kefenimizi giydik; ya şehit olacağız ya gazi olacağız,  biz ya Hak diyeceğiz Allah yolunda, doğruluk yolunda Ümmet-i İslam yolunda milletimizi daha güçlü yarınlara taşıyacağız. Mert olacağız yılmayacağız, gerekirse öleceğiz ama davamızdan asla vazgeçmeyeceğiz. Her şey bu millet için. Bu ülkede yaşayan Türk’ün, Kürt’ün, Çerkez’in, Arap’ın, Gürcü’nün, Laz’ın dualarını, teşekkürlerini alabiliyorsak hatta bize oy vermeyenlerin dahi takdirlerini alabiliyorsak bu bizim için önemli bir faktördür. Allah bizleri millete hizmet yolundan ayırmasın diyor, AK Partimizin daha nice yıllar diliyorum. Aziz dava arkadaşlarıma ve değerli teşkilatımıza Allah’ın uzun ömürler vermesini diliyorum.”