Başbakan Yıldırım, FETÖ Gelecek, Hesap Verecek

Genel Gündem
418 okunma
12.08.2016

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkanlığı'nın düzenlediği
 
81 İl Ana kademe, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları Sosyal Politikalar Başkanları toplantısında konuştu.
 
Yıldırım: Darbeciler milletimiz tarafından darbe yedi.
 
15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili net mesajlar veren Başbakan Yıldırım: “15 Temmuz gecesi çok çetin bir imtihandan geçtik. Milletimiz sayesinde Türkiye uçurumun kenarından döndü. Milli iradeye yönelik bu büyük ihanet girişimini, bu suikastı topyekûn millet sahiplenerek boşa çıkardı, başarısızlığa uğrattı. Bu aziz millet Türkiye'yi, Türkiye'nin geleceğini, ay yıldızlı bayrağı namertlere çiğnetmedi. 15 Temmuz gecesi millet kazandı, vatan hainleri kaybetti. Darbeciler milletimiz tarafından darbe yedi. Bu hain girişime karşı milletimiz tüm dünyaya tarihi bir örnek gösterdi. 81 ilimiz birlik, beraberlik içinde demokrasi nöbetlerini demokrasi şölenlerine çevirdi. Meydanları hiç boş bırakmadıO gece şehadete yürüyenler ve yaralanan vatandaşlarımız oldu. Şimdi 15 Temmuz gecesi canlarıyla ülkemizi, vatanımızı, bayrağımızı koruyan şehitlerimizin ailelerine ve gazilerimize sahip çıkma zamanıdır. Herkes bilsin ki şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak! FETÖ gelecek, hesap verecek. Şehitlerimize, gazilerimize söz veriyoruz. En ağır cezayı alacaklar. Kurumlarımız bu mikroplardan temizlenecek. Yeni vesayet odaklarının yeşermesine de asla müsaade etmeyeceğiz” dedi,
 
Yıldırım: Birlikte başardık, birlikte demokrasi destanı yazdık.
 
Başbakan Yıldırım: Devletine, milletine, Emniyetine, vatandaşına kurşun sıkan katiller kaybetti, demokrasi kazandı. Birlikte başardık, birlikte demokrasi destanı yazdık. Şehitlerimiz, gazilerimiz canlarını ortaya koyarak ülkeyi gelecek aydınlık yarınlara taşıdılar. Bizler büyük bir millet olduğumuzu bir kez daha gösterdik. Yenikapı ruhu gösterdi ki; her şey Türkiye için, her şey birlik için, beraberlik için, her şey millet için.Kurumlarımızı bu mikroplardan temizleyeceğiz. Polisimizin, askerimizin, adalet sistemimizin, Milli Eğitim sistemimizin içindeki bu virüsleri tek tek çıkaracağız. Yeni yeni vesayet odaklarının yeşermesine de asla müsaade etmeyeceğiz. Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin. Allah birliğimizi daim etsin.  Allah 79 milyonun dirliğini kardeşliğini bozmasın.  Allah hainlere, zalimlere fırsat vermesin. Dedi.
 
Başbakan Yıldırım, Sosyal Politikalar Başkanlığının programını düzenleyen Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık’a ve tüm Türkiye’den gelen il ana kademe, kadın ve gençlik kolları Sosyal politikalar başkanlarına teşekkürlerini dile getirdi.
 
Çalık: Tarihte eşi ve benzeri görülmemiş bir kahramanlık
 
Toplantıda Sosyal Politikalardan sorumlu Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık ise“15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında milletimiz, darbe girişiminin püskürtülmesinde dünyaya parmak ısırtan, tarihte eşi ve benzeri görülmemiş bir kahramanlık gösterdi” dedi.
 
Çalık: 15 Temmuz darbe girişimidir, işgal girişimidir, terör saldırısıdır.
 
Genel Başkan Yardımcısı Çalık: “15 Temmuz akşamı; gözünü kan bürümüş, millete, milletin adamlarına, milletin temsilcilerine ölüm kusmak üzere kurgulanmış; devleti işgal etmek için görevlendirilmiş FETÖ’NÜN üniformalı teröristleri, korkunç bir ihanete, bir kalleşliğe ve bir darbe girişimine, bir işgal girişimine, bir terör saldırısına imza attı.Bu saldırı, Türkiye’nin varlığını ortadan kaldırma yönelik şimdiye kadar görmüş olduğumuz en büyük darbe girişimidir, işgal girişimidir, terör saldırısıdır.
 
78 Milyonun tamamının ayağa kalktığı, 15 Temmuzdan itibaren 26 gündür devam eden demokrasi nöbetleri en sonunda Yenikapı’da taçlanmış; Milli İradenin zaferi tüm dünyaya ilan edilmiştir.
 
Çalık: 15 Temmuz darbe ve işgal girişimi bir kez daha gösterdi ki Batı, Akbabalar misali ülkemizin yok olup tarih sayfalarından silinmesini bekliyor.Ne yazık ki bugün;Darbe girişimini ağız ucuyla dahi kınayamayan,Cumhurbaşkanımızın,Başkomutanımızın kendi vatandaşlarına telekonferans yoluyla seslenmesini bile mahkeme kanalıyla engelleyen,Terörist elebaşını iade etmekten imtina eden, Bir Dış Dünyaya şahit oluyoruz.
 
Biz biliyoruz ki onların rahatsızlığı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde bir Türkiye’nin yeniden dirilişidir.
 
CHP ve MHP’nin darbe girişimi karşısındaki dik duruşları,YENİKAPI’DA milletin yanında yer alarak darbeci hainlere meydan okumaları belli ki Avrupa, ABD için büyük bir hezimet olmuştur.
 
Ama onlar Ne yapsalar boş, Türkiye’nin yükselişini, ülkemizin ilerlemesini asla engelleyemeyecekler.Ülkemiz bugün dimdik ayakta  ve Mısır ve Suriye gibi olmadı olmayacaktır!”
 
Çalık: Şehitlerimizin emanetine sahip çıkacağız, onların kahramanlıklarını tarihe not düşeceğiz
 
Vatanın bölünmez bütünlüğü, birlik ve beraberliğimiz için canını feda eden şehitlerimizin kıymetli emanetlerine ve kahraman gazilerimize sahip çıkmak bizim boynumuzun borcu diyen Çalık:
 
Sevinçler paylaşılınca artar; acılar paylaşılınca azalırmış. Bizlere düşende şehit ve gazi ailelerimiz ile yakından ilgilenmek; Onların derdiyle hemdert olmaktır. Önümüzdeki günlerde Şehitlerimizin ailelerini ve kahraman gazilerimizi tek tek ziyaret edeceğiz. ,Onların kahramanlıkları tarih not düşürmek için elimizden geleni yapacağız. Partimiz, Hükümetimiz işbirliği içinde Sayın Başbakanımızın talimatlarıyla şehitlerimizin kıymetli emanetlerine ve kahraman gazilerimize elimizden tüm desteği sağlayacağız. Dedi.
 
Toplantıda Sosyal Politikalar Başkanlığı olarak 15 Temmuz’dan sonraki süreçte şehitler ve gaziler için yaptıkları çalışmalardan da bahseden Çalık, “aziz şehitlerimizin kıymetli emanetleri, değerli şehit yakınlarımızve değerli gazilerimize AK Parti olarak sahip çıkmak boynumuzun borcudur” diye konuştu.
 
Toplantı, sosyal politikalar başkan yardımcılarının çalışma alanları ile ilgili yaptıkları bilgilendirme sunumları ile sona erdi.
 
AK Parti Genel Merkezinde gün boyu devam eden toplantıya Gençlik Kolları Genel Başkan'ı Melih Ecertaş, Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkan yardımcıları olarak 23-24-25 dönem Milletvekili Kemalettin Aydın, 24. Dönem Milletvekili Oya Eronat, Aydın Milletvekili Mustafa savaş, Mardin Milletvekili Ceyda Çankırı, Konya Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir, İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca, Av. Salih çağdaş, 23. Dönem Milletvekili Dr. M. Kerim Yıldız, 81 il ana kademe, kadın ve gençlik kolları sosyal politikalar başkanları katıldı.