Çalık: Milletin ve Türkiye Cumhuriyeti'nin Zaferi

Genel Gündem
859 okunma
27.07.2016

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık,FETÖ terör örgütü için, “'Bunlar PKK'dan da DHKP-C'den de DAEŞ'ten de tehlikeli, hepsiyle aynı ruha sahip terör örgütü' dedik. Bugünü bize yaşattılar. İnşallah bunların cezalarını tek tek çekecekler. Hepsinden tek tek hesap sorulacak.” dedi.
 
Fethullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) mensubu askerlerin darbe girişimine yönelik olarak Malatya’da sürdürülen “Demokrasi Nöbetine” gece 02.00 sularında AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Büyükşehir belediye Başkanı Ahmet Çakır ve AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı’da katıldı.
 
Çalık, "15 Temmuz gününü hepiniz tek tek hikayelendirebilirsiniz. Hepimizin ayrı hikayesi var. Bu hikayenin sonunda da milletin ve Türkiye Cumhuriyeti'nin zaferi var. Sizlerin sayesinde bu zaferin altına hep birlikte imza atıyoruz." dedi.
 
Çalık şöyle konuştu; “Malatya’nın 3 şehidi var, Türkiye’nin 246 şehidi var, bunların hesabını hepsi soracak, tek tek soracak. O haşhaşilerden, hepsinden tek tek bunların hesabı sorulacak. İstanbul, Ankara ve Malatya, en önemli haşhaşilerin operasyon yaptığı yerlerdi. Bunlar kanser türü, ur şeklinde girdikleri her yere yayılan maalesef kanserli hücreler.  Her yere girmişler. Biz bunlara 'terörist’ dedik, inanmadılar, ‘paralel’ dedik, inanmadılar, ‘haşhaşi' dedik, inanmadılar. Biz dedik. Toprağımı, bayrağımı, Cumhurbaşkanımı hedefine koydular. Milletimiz sayesinde, tankların önünde duranların sayesinde, milletin sayesinde tüm halkımız darbeye 'dur' dedi. Biz çok darbeler yaşadık ve Türkiye Cumhuriyeti tarihi darbelerin hikayeleriyle dolu,  ama Türkiye Cumhuriyeti, dünya darbe tarihlerinde böyle bir darbe yok. Vatandaşların üzerine, Meclis'e bomba atıyor. Kurtuluş Savaşı'nda düşman orduları Meclis'e saldırmadı. 'Bunlar PKK'dan da DHKP-C'den de DAEŞ'ten de tehlikeli, hepsiyle aynı ruha sahip terör örgütü' dedik. Bugünü bize yaşattılar. İnşallah bunların cezalarını tek tek çekecekler. Hepsinden tek tek hesap sorulacak."
 
“HAŞHAŞİLERİN BAŞ HAŞHAŞİSİ BURAYA GELECEK”
 
Çalık, “İnsan kılığına girmiş canavarlar, kaçarlar. Ama bilsinlerki, dünyanın öbür ucuna da gitse, bu millet onun takipçisi olacak, Cumhurbaşkanım, başbakanım, bizler, sizler bunun takipçisi olacaksınız. Yunan adalarında soluğu almışlar, ama merak etmeyin onlarda gelecek, yurtdışına kaçmışlar, merak etmeyin onlarda gelecek, Alamut Kalesine saklanan haşhaşilerin baş haşhaşisi buraya gelecek, Hassan Sabbah muamelesi görecek ve o kale onun başına yıkılacak. Bilesinizki onlardan da hesap tek tek sorulacak” ifadelerini kaydetti.
 
Çalık, "Olağanüstü hal de, sadece bu haşhaşilerin yapmak istedikleri darbe girişiminin ortadan kaldırılması ve onlara gereken cezayı vermek için çıkarıldı. Vatandaşlarımızın bu konuda gönlü rahat olsun.” dedi.
 
“ÇALDIĞINIZ SORULARLA, BUGÜN GENERAL YAPTIKLARINIZ NE OLDULAR?”
 
AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ise,  “Bu adamlar paşa olmuş, general olmuş, bilmem ne zıkkım olmuş. Milletinin duasını alamıyorsanız, kesinlikle hileyle, çaldığınız sorularla, bugün general yaptıklarınız bu necip milletin sayesinde ne oluyor, ne oldular? Yalın ayak bir şekilde, kulakları parçalanmış, suratları tamamen aşağılanmış, adilerin daha da ötesinde, adice bir mahlukata dönüşmüşler. İşte bu sizin evlatlarınızın hakkını gasp etmelerinin neticesi de bugün düştükleri durum. İnşallah, Pensilvanya’yı buradan inleteceksiniz, o alçak buraya gelecek,  kesinlikle son kullanma tarihini geçirmiş olan bu peçete yarın Türkiye’nin çöplüğüne atılacak, atmaya mahkumlar. O gün hesabı sizin adınıza hukuk çerçevesinde soracağız.” diye konuştu.