Cumhurbaşkanı Erdoğan Engelli Kadın İle Telefonla Görüştü

Genel Gündem
874 okunma
20.06.2016

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hastanede tedavi görmekte olan ve vücudunun belden aşağı kısmı olmayan Malatya’daki ziyaretlerinde tanıdığı engelli kadın ile telefonla görüştü ve durumunu sordu.
 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, beraberinde Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ile birlikte gece Malatya Devlet Hastanesi’ni giderek burada hasta ziyareti ve incelemelerde bulundu. Ziyaretler esnasında Fatma Çiftdemir adlı vücudunun belden aşağı kısmı olmayan engelli kadın ile karşılaştı ve bir süre sohbet etti.
 
Sohbet esnasında kendisinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Malatya ziyaretlerinde programlarına katıldığını anlatan Fatma Çiftdemir, Çalık’a Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşme talebinde bulundu. Çalık ise bu talebi Cumhurbaşkanlığına bildirdi.
 
Telefonla arayan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Çalık, “Sayın Cumhurbaşkanım Fatma diye bir kızımız var, engelli. Sizin 3’kez programlarınıza gelmişti. Sizin Malatya ziyaretinizin ardından 15 günden beri hastanede yatıyor. Sesinizi duymak istedi. Malatya programınızda tekerlekli sandalye ile gelmişti.” şeklinde bilgi verdi.
 
Telefonla Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşen Fatma Çiftdemir, teşekkür ederek, “Sayın Cumhurbaşkanım sizi çok seviyoruz, hatırladınız demi beni. Sizi çok sevdiğimizi bilin, dualarımızla hep yanınızdayız. Çok sevindim, çok mutlu oldum.” dedi.
 
Telefon görüşmesi sonrasında “Sayın Cumhurbaşkanımız beni hatırladı” diyerek sevincini dile getiren Fatma Çiftdemir, “Çok mutlu oldum. Sayın Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyorum.” dedi.