Türk ekonomisi büyümeye devam ediyor

Genel Gündem
783 okunma
31.5.2018

Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ile Malatya'da Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneğince (TÜMSİAD) düzenlenen "Doğu Anadolu İftarı" programına katıldı.
 
Çalık, ramazanda Ortadoğu coğrafyasında yaşanan kan ve gözyaşının bir an önce dinmesini temenni ettiğini söyledi.
 
Türkiye ekonomisinin birçok dalgalanmalara, oynanan oyunlara dış güçlere terör örgütlerine rağmen dimdik ayakta durmaya devam ettiğini anlatan Çalık, şöyle konuştu:
 
"Hatırlayın sadece geçmiş dönemdeki global krizler yaşandığında Türkiye'nin halini. Türk ekonomisi büyümeye devam ediyor. İş adamlarımızın ekonomiye sunduğu katkılarla büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. En son 15 Temmuz darbe girişiminde de göğsünü siper eden milletimize ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a da ülke millet ezan ve bayrak adına şükranlarımızı sunuyoruz. Allah nasip ederse 24 Haziran'da çok önemli bir dönüm noktasıdır. Bu dönüm noktasında milletimizin vermiş olduğu desteklerle Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan milletimize hizmet etmeye devam edecektir diyorum."
 
TÜMSİAD Başkanı Yaşar Doğan da iş dünyası olarak bölgelerdeki iş adamlarıyla bir araya gelmeyi önemsediklerini dile getirdi.
 
Son zamanlarda iş dünyası içerisinde olumsuz havaların estirilmeye çalışıldığını aktaran Doğan, Türkiye'nin 24 Haziran'da çok önemli bir dönemeçten geçeceğini kaydetti.