24 Haziran seçimleri Türkiye tarihinin en önemli seçimidir

Genel Gündem
847 okunma
31.5.2018

Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, 27. dönem milletvekili adaylarıyla Malatya'nın Arapgir ilçesini ziyaret etti.
 
Çalık, Arapgir ilçesinin AK Parti'ye verdiği desteğin her geçen yıl arttığını vurgulayarak, "24 Haziran seçimleri Türkiye tarihinin en önemli seçimidir." dedi.
 
Çalık, uluslarası güçlerin Türkiye üzerinde oyunlar oynadığını belirterek, şöyle devam etti:
 
"Kılıçdaroğlu dönmüş Türkiye'yi Avrupa'yı şikayet ediyor. Yatırımcılara 'Türkiyeye gelip yatırım yapmayın' diyor. Ekonomik kriz çıkarmak için her biri kendi alanında beraberce, ortakça çalışma yapıyorlar. Uluslarası güçler, ana muhalefet başta olmak üzere, kirli ittifakın ortakları beraberce Türkiye'yi yerle yeksan etmek için mücadele ediyor. Dolar 4,80-5 lira oldu, adamlar neredeyse göbek atacaklar. Ayıptır, yazıktır, günahtır. Sizin partinizin adında halk var, siz bir de tuttunuz milletin ittifakını kurdunuz. Ona millet ittifakı değil, sizin gibi milletin sesini dinlemeyen, adında halk olmasına rağmen halkını dinlemeyen partilerin ittifakına, olsa olsa milliyetsiz ittifaklar denir. Biz milli ve yerli ittifakların hep yanında durduk, durmaya da devam edeceğiz."
 
CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'yi eleştiren Çalık, "Eskiden bir tane televizyon programı vardı 'İnce ince Yasemin inci' diye, artık onu izlemenize ve onunla kahkaha atmanıza gerek kalmadı. Artık onu izleyip kahkahalarınızı atabilirsiniz. Kılıçdaroğlu'nun çırağı ondan nasıl çark yapılacağını öğrenmiş. Tayyip Erdoğan'a çırak olaydı millete nasıl hizmet yapılacağını öğrenirdi." diye konuştu.
 
Bakan Tüfenkci ve Öznur Çalık'ın ardından milletvekili adayları Ahmet Çakır, Hakan Kahtalı, Selahattin Barış Palandöken ve Vahit Atalan da vatandaşlara seslendi.