Çalık, İnce, sen ayakta uyuyorsun. Biz 10 yıl oldu, 0-18 yaşındaki çocuklarımızı güvence altına aldık

Genel Gündem
725 okunma
28.5.2018

Genel Başkan Yardımcısı Çalık, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ve AK Parti 27. dönem milletvekili adaylarıyla Hekimhan ilçesini ziyaret etti.
 
Çalık, AK Parti hükümetlerinin kentte yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi.
 
Seçim beyannamelerinde 146 başlıkla neler yapacaklarını açıkladıklarını anımsatan Çalık, şu değerlendirmelerde bulundu:
 
"Biz bunları açıklarken, biz bu kadar çalışırken CHP'nin adayı İnce'nin neler söylediğine ve çılgın projelerine bakmak lazım. Önce biz dedik ki 'Onlar konuşur, AK Parti yapar' şimdi 'AK Parti yapar, onlar yıkar' hale dönmüş vaziyetteler. 'Yerli Otomobil projesini, Kanal İstanbul projesini durduracağım, külliyeyi yıkacağım' diyor ya Allah rızası için önce bir kere insanlara yapacağınız icraatı söyleyeceksin, bu sana birinci ders. İkinci ders senin ayağını kaydırmak isteyen CHP Genel Başkanının karşısına çıkıp, 3 kez genel başkan olmak istediğin partiye genel başkan yapmayanlar, seni bu ülkenin başına nasıl cumhurbaşkanı yapacaklar bunu da öğrenmen lazım. Üçüncü ders de Kılıçdaroğlu'nun çırağı İnce, dersine iyi çalışacak. Önce AK Parti'nin yaptıklarını öğrenecek, sonra da yapacağı varsa söyleyecek."
 
Çalık, CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'yi eleştirerek, "Diyor ki '0-18 yaşındaki çocukları sosyal güvenlik kapsamına alacağız.' İnce, sen ayakta uyuyorsun. Biz 10 yıl oldu, 0-18 yaşındaki çocuklarımızı güvence altına aldık ve 2002'de yüzde 69 olan sosyal güvenlik kapsamındaki vatandaşlarımızın sayısını yüzde 99'a çıkardık. Senin haberin yok, ayakta uyuyorsun. Kılıçdaroğlu'nun çırağı olunca İnce, böyle oluyor. Ama büyük ustanın, Recep Tayyip Erdoğan'ın çırakları da işte böyle oluyor. Hepsi yaptıkları ve yapacakları işleri biliyorlar ve emin adımlarla yollarına devam ediyorlar." diye konuştu.
 
Bakan Tüfenkci ve Öznur Çalık'ın ardından milletvekili adayları Ahmet Çakır, Hakan Kahtalı, Selahattin Barış Palandöken ve Vahit Atalan da vatandaşlara ve partililere seslendi.