Çalık: Allah'a hamd olsun yüce Rabbim bizlere yeniden görev yapmayı nasip etti

Genel Gündem
839 okunma
25.5.2018

27. dönem milletvekili aday tanıtım toplantısında konuşan Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, milletvekili adayı Öznur Çalık Milletvekili listelerinde Allah’a hamd olsun yüce Rabbim bizlere yeniden görev yapmayı lütfeyledi. Malatyam benim sevdam, bizim sevdamız bu sevdaya hizmet etmek ve sizin emrinizde olmak bizim boynumuzun borcu. Her defasında omuzlarımızdaki yükün arttığını biliyoruz” dedi.
 
Ankara’dan Malatya’ya gelen AK Parti Malatya aday milletvekilleri havaalanında coşkuyla karşılandı. Yüzlerce partili ve vatandaş tarafından karşılanan adaylara yoğun sevgi gösterilerinde bulunuldu. Partililer, havaalanı girişinde Başkan Çalık için pankart açtı, tezahüratlarda bulundu. ‘Sizinle Gurur Duyuyoruz’ diyerek Çalık’a destekte bulundular.
AK Parti Malatya Aday Milletvekillleri, partililer ve vatandaşlar tarafından coşkuyla karşılandı. Yüzlerce araçlık konvoy ve yüzlerce partili ve vatandaş tarafından karşılanan adaylar daha sonra aday tanıtım toplantısına geçti.
 
Burada bir konuşma gerçekleştiren Çalık ‘ Şimdi de ekonomik darbe yapılmak isteniyor.’ Diyerek şöyle devam etti:
‘Bizim sevdamız millet sevdası, bizim sevdamız 3 Kasım 2002’den itibaren başlayan bir dirilişin yükselişe geçtiği dönemdir. Bu seçimleri yaparken aynı zamanda birçok darbeyle karşı karşıya kaldığımızı biliyoruz. Bunlara milletimizin göğsünü siper ettiğini biliyoruz. Şimdi de ekonomik darbe yapılmak isteniyor. Buna milletimiz izin verir mi? Asla vermez. Malatya izin verir mi? Asla izin vermez. Bunlara gereken cevabı 24 Haziran’da milletimiz verecek.” 
 
‘’İnce ayakta uyuyor’’
 
“Önce ince siyaseti sen kendi partinde yapacaksın. Sen 3’üncü kere CHP’ye genel başkan adayı olup, olamayan İnce’sin. O İnce adam dersine de çalışmadan mikrofonu eline alıp konuşuyor. Geçenlerde diyor ki biz engellerimize okul hizmeti sunacağız. Sayın İnce sen ayakta uyuyorsun. Engellilerimize yaptığımız hizmetler Avrupa’da bile yok, hiç bir yerde yok. Engellilerimizin özel okul ücretlerini devlet olarak biz ödüyoruz. Evde baktığımız yaklaşık 500 bin insanımıza yaklaşık 5 trilyon para harcıyoruz. Sayın İnce, seni inceden inceden uyutmuşlar, kandırmışlar, meclisin dışına atmışlar.”