Çalık, Avrupa Parlamenterler Formu'nun ABD'deki Etkinliklerine Katıldı

Genel Gündem
218 okunma
12.04.2016

AK Parti MKYK Üyesi, Malatya Milletvekili ve TBMM Nüfus ve Kalkınma Grubu Başkanı Öznur Çalık, ABD’de Avrupa Parlamenterler Formunun(EPF) düzenlemiş olduğu konferans ve oturumlara katıldı.
 
Çalık, Avrupa Parlamenterler Formunun(EPF) davetlisi olarak ABD'de düzenlenen etkinliklere katılmak üzere bu ülkeye gitti. Çalık ve beraberindeki heyet,  Washington'da “Küresel Parlamenterler Konferansı”na katılırken, New York'ta ise 12-15 Nisan 2016 tarihleri arasında“Birleşmiş Milletler Nüfus ve Kalkınma Komisyonu 49. Oturumu”na katılacak.
 
Milletvekili Çalık, ABD’nin ilk çift minareli camisi olma özelliği taşıyan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın son ABD gezisi esnasında açılışını yapmış olduğu Washington'daki Amerika Diyanet Merkezi’ni ziyaret ederek burada incelemelerde bulundu.
 
Milletvekili Çalık, buradaki izlenimlerinde Külliye'de eğitimden öğretime, kültürel faaliyetlerden sanata, spora her şeyin düşünüldüğünü belirterek, Türkiye’nin öncülük etmiş olduğu bu projeden dolayı gurur duyduğunu ifade etti. Çalık; “ABD'de Cumhurbaşkanımızın açılışını yaptığı Külliyedeki Müslüman çocuklarımızın eğitim gördüğü sınıflar gurur verici. Külliye'de eğitimden öğretime, spordan sanata, kültürel anlamda her şey düşünülmüş. Gurur duydum” dedi.
 
Çalık,  öğrencilerin ders aldığı Külliye'de bir sınıfı ziyaret ederek Necip Fazıl'ın "utansın" şiirini okuyan öğrenciyi dinledi.
 
Milletvekili Çalık, , New York'ta ise 12-15 Nisan 2016 tarihleri arasında“Birleşmiş Milletler Nüfus ve Kalkınma Komisyonu 49. Oturumu’nun bitimi ardından Türkiye’ye dönecek.