Çalık'tan Kadın Derneğine Ziyaret

Yerel Gündem
368 okunma
12.04.2016

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin El ürünü yapan kadınların satış yapabilmesi için çok güzel bir mekan hazırladığını söyleyerek, kadınların ekonomiye vermiş olduğu katkının çok önemli olduğunu söyledi.
 
Milletvekili Çalık, Işık Kadınlar Derneği Başkanı Aysel Elbir’i ve yönetimini ziyaret ederek, dernek faaliyetleri hakkında bilgiler aldı.
 
Işık Kadınlar Derneğini ve başkanı Aysel Elbir’i çalışma ve faaliyetlerinden dolayı tebrik eden Çalık, “burası ışık saçan bir dernek olmuş. Başlatmış oldukları kurslar ile Malatya’mızda en fazla proje desteği alan bir derneğimiz olmuş. SODES’den destek alan, aynı zamanda  AB Projelerinden destekler alan ender kadın kuruluşlarımızdan biri. AB, Türkiye’de proje konularında bir çok destek veriyor. Bunlardan istifade etmek içinde yolu ve yöntemleri bilmek lazım. Bu derneğimizin bir çok proje ve faaliyetlerine katıldık. Bu derneğimizi çalışmalarından dolayı örnek göstermek istiyorum.  Kadınlarımızın yapmış olduğu el işi ürünlerin satışı için büyükşehir belediyemiz çok güzel bir mekan yaptı” dedi.
 
Çalık, Yeni Camii civarındaki vatandaşları ve esnafları da ziyaret ederek bir süre sohbet etti.