Hekimhan'ın Sorunları Ankara'da Masaya Yatırıldı

Yerel Gündem
921 okunma
9.03.2016

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Ankara’ya giden Hekimhan heyeti ile birlikte bakanlıkları ziyaret ederek, ilçenin sorun ve talepleri için girişimlerde bulundu. Çalık, 3 ayrı bakanlığa Hekimhan heyetini götürerek burada ilçenin sorunlarını masaya yatırdı.
 
Milletvekili Çalık, Hekimhan Kaymakamı Tunahan Efendioğlu, Hekimhan Belediye Başkanı Ali Seydi Millioğulları, ak Parti Hekimhan İlçe Başkanı Adil Ağcan ve Belediye Meclis Üyesi Nebi Yiğit’ten oluşan Hekimhan Heyeti ile birlikte Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Yüksel Coşkunyürek, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan ve Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman’ı ziyaret ederek, ilçenin sorun ve taleplerini iletti.
 
ULAŞTIRMA VE HABERLEŞME BAKANLIĞI
 
Ulaştırma, Denizcilik  ve Haberleşme Bakanlığı ziyaretinde, Hekimhan-Kuluncak Yolu’nun yapımı ile ilgili proje hakkında sorunların giderilmesine ilişkin talepler aktarılırken, Malatya-Sivas duble yolu güzergahında yeni yapılacak olan Tohma Köprüsü ile ilgili  son durumda masaya yatırıldı.
 
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ziyaretinde Milletvekili Çalık,  Hekimhan, Yazıhan, Arguvan ve Arapgir ile Sivas güzergahından havaalanı ile Adıyaman yoluna geçmek isteyenler için Yazıhan bölgesinde Tohma Çayı üzerinden yeni bir yol yapılması ile ilgili talebi de aktardı. Çalık, yol projesinin karayolları ağına alınması ile ilgili çalışmaların takip edileceğini belirtti. Çalık, söz konusu yolun yapımı devam eden Yamadağı Kayak tesislerine havaalanından direk karayolu ile ulaşım içinde önemli olduğunu kaydetti.
 
Çalık, Hekimhan Devlet Hastanesi ile karayolu arasındaki 2 kilometrelik mesafenin tamamlanması ile ilgili talebi aktarırken, Malatya Havaalanı terminal binasının yenilenmesi ile ilgili konuyu da gündem getirdi.
 
ÇEVRE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI
 
Çevre Şehircilik Bakanlığı ziyaretinde ise Hekimhan Belediye Başkanı Ali Seydi Millioğulları, bakanlıktan çöp kamyonu, yol süpürme makinesi ve çöp konteynerleri talep ederken, Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan talep için olumlu yönde çalışma yapılacağını söyledi. Millioğulları, ayrıca Hekimhan Belediye Hizmet binasının yapımı içinde hibe desteğinde bulundu.
 
KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI
 
Kültür Ve Turizm Bakanlığı ziyaretinde ise, Hekimhan heyeti, Hekimhan Eski Jandarma Binasına Bir Kültür Merkezi yapılması talebini iletirken,  Milletvekili Çalık ziyarette Malatya’ya bir açık ve bir kapalı büyük müze yapılması konusunu da gündeme getirdi.
 
Milletvekili Çalık,  Ankara’ya gelen Hekimhan heyetine teşekkür ederek, “Hekimhan’ın sorunlarına dünde, bugünde sahip çıktık ve her zaman çözüm bulmaya çalıştık. Bu tavrımız yarında aynen devam edecektir. Hekimhan heyetimizin aktarmış olduğu sorunların takipçisi olmaya devam edeceğiz” dedi.