Çalık: Kadın Kooperatifleri Kurulmalı

Yerel Gündem
878 okunma
1.03.2016

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Battalgazi Kadın Girişimciler Derneği’ni tarihi Silahtar Mustafalaşa Kervansarayı’ndaki bürolarında ziyaret ederek, bir süre görüştü.
 
Ziyarette konuşan Battalgazi Kadın Girişimciler Derneği Başkanı Nihal Karahan ziyaret için teşekkür ederek, 6 yıldan beri faaliyet yürüttüklerini, kadın girişimcilere yönelik çalışmalarda bulunduklarını ifade etti.
 
Milletvekili Çalık, girişimci kadınların toplum ve ülke için önemli olduğunu ifade ederek, “dünyada var olan her şeyde kadınında emeği var. Kadınlar tüketen toplumu üreten hale getirmek için çok önemli adımlar atıyoruz. Kadın girişimciliği de bu anlamda çok önemli. Ekonomiye sunacağınız katkılar, üreteceğiniz en küçük bir kilim, en küçük bir heybe, yapacağınız en küçük bir nakış dahil olmak üzere ülke ekonomisine katkı sunacak. Bu nedenle kadın girişimci sayısının artması gerekiyor” dedi.
 
Kadın girişimcilerin kooperatifçilik faaliyetlerine de el atması gerektiğini kaydeden Çalık, “Kooperatifçiliği mutlaka değerlendirin ve bir kadın kooperatifi kurun. Kooperatiflerin çalışma alanı Gümrük ve Ticaret Bakanımız Bülent Tüfenkci’ye bağlı. Kooperatifçiliğin ilimize ve bölgemize çok ciddi katkıları olacak, kadınlarımıza da özel katkısı olacak. Hem bütçe ayrılıyor, hem de çalışmalar yapılıyor. Kooperatifçiliği teşvik etme adına bir proje hazırlayın.  Biz gereken destekleri sağlayacağız” diye konuştu.
 
Çalık, kadın girişimcilere verdiği destekten dolayı Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a teşekkür etti.