Çalık: Pütürge’ye 2 Gölet Yapılıyor

Yerel Gündem
508 okunma
23.02.2016

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Pütürge ilçesinde planlanan 2 göletin yapımı için Planlama ve Mühendislik Hizmetleri ihalesinin gerçekleştirildiğini ve sözleşmenin imzalandığını bildirdi.
 
Milletvekili Çalık, Pütürge ilçesinde planlanan Miryaylası ve Kubbedağı Gölet ve Sulamaları ile ilgili olarak başlatılan çalışmaların olumlu sonuçlandığını belirterek,  projeler için Planlama ve Mühendislik Hizmetleri Sözleşmesinin DSİ 9. Bölge Müdürlüğü ile yüklenici firma arasında imzalandığını belirtti.
 
Pütürge’ye ihtiyaç duyulan önemli 2 göletin kazandırılmakta olduğunu ifade eden Çalık, “Pütürge Miryaylası, Pütürge-Kubbedağı Gölet ve Sulamaları Planlama ve Mühendislik Hizmetleri sözleşmesi 9 Şubat 2016 tarihinde imzalanmıştır. Planlanan bu göletler ile Pütürge Miryaylası Göleti ile yaklaşık 7.700 dekar ve Pütürge-Kubbedağı Göleti ile yaklaşık 2.720 dekar tarım arazisi sulanacaktır. Her iki projenin hayata geçirilmesi noktasında önemli katkılar sunan DSİ 9. Bölge Müdürlüğü ekiplerine teşekkür ediyorum. Mühendislik hizmetlerinin bitiminin ardından her iki projenin yapım ihalesinin gerçekleştirilmesi için konunun yaktın takipçisi olmayı sürdüreceğiz” dedi.