Çalık: Silahlar Toprağa Gömülene Kadar Operasyonlar Sürecektir

Genel Gündem
510 okunma
23.02.2016

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, terör örgütlerine karşı başlatılan operasyonların teröristlerin ellerindeki silahları bırakana kadar devam edeceğini söyledi.
 
Milletvekili çalık, beraberindeki partili yöneticiler ile birlikte Önce Vatan Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Muharrem Kıbrız’ı ziyaret ederek, burada şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi.
 
Önce Vatan Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Muharrem Kıbrız, Milletvekili Çalık’ın kendilerini sürekli ziyaret etmesinden dolayı teşekkür ederek, “İnşallah bu terör biter. Hükümetinde terörün üzerine gitmesinden dolayı güvenimiz sonsuz. Bunu başaracağız. Şimdiye kadar şehit  verdik, bundan sonrada bu kadar şehit versek de bu bayrağı, bu toprakları bu vatanı kimselere bir avuca, PKK’ya telsem etmeyeceğiz” dedi.
 
Milletvekili Çalık ise, “Ateş sadece düştüğü yeri değil, hepimizi yakıyor, ülkemizi yakıyor. Şehit yakını ailelerimizi ve gazilerimizi sürekli ziyaret ediyoruz. Dileğimiz bunların bir daha yaşanmaması. Hiç birisine, evlatlarınıza Rabbim bir daha acı göstermesin. Şunu bilmenizi isterimki, sizler bizim baş tacımızsınız. Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak, Hükümeti olarak, millet olarak şehit ailelerimizin ve gazilerimizin her zaman yanındayız. Hem cumhurbaşkanım, hemde başbakanım şehit ailelerinin bizlere şehitlerin birer emaneti olduğunu çok net biliyor. Bizler o emanetleri başımızın üzerinde taşıyoruz” dedi.
 
Türkiye’nin büyümesi, güçlenmesi ve gelişmesi için terör örgütlerinin birer piyon ve taşeron olarak kullanıldığını belirten Çalık, “silahların susabilmesi için, operasyonların durabilmesi için PKK başta olmak üzere tüm terör örgütlerinin silahlarını toprağa gömmesi gerek ve şart. Silahlar topağın altına girmediği sürece ve ortalıktaki terör örgütleri tamamen bitirilmediği sürece bu operasyonların bitmeyeceğini herkesin bilmesi gerekir. Maalesef bölgedeki leşlerin başına uçuşan kargaları, terör örgütünün sözcülüğünü ve destekçiliğini yapan leş kargalarının da olduğunu biliyoruz. O leş kargalarının kimler olduğunu siz çok iyi biliyorsunuz, milletimiz çok iyi biliyor. Bu mücadelenin, bu operasyonların devam edeceğini herkes bilmeli. Kadınlara, çocuklara, silah sıkanların, okulları yakanların, ambulanslara kurşun sıkanların, hastaneleri bombalayanların silahlarını susturup toprağa gömene kadar bu operasyonlar devam edecektir. Terör örgütünün açmış olduğu hendeklerin üzerinden uçuşan leş kargalarına da milletimiz gereken dersi tarihte vermiştir, bugünde verecektir, yarında o dersi verecektir. Dün Çanakkale’de geçmek isteyen leş kargaları, bugün Doğu bölgemizden geçmek istiyor. Niyetleri aynı, sadece taşeronluk yapan terör örgütlerinin isimleri değişmiş durumda. Ancak, devletimiz ve milletimiz bugünleri de atlatacaktır” şeklinde konuştu.