Sivas-Malatya Hızlı Tren Etüd Proje İhalesi Yapıldı

Yerel Gündem
1178 okunma
20.10.2015

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Sivas, Malatya, Elazığ, Diyarbakır Yüksek Hızlı Tren projesinin Sivas-Malatya güzergahındaki Çetinkaya-Malatya arasındaki bölümün; “Etüt, proje ve mühendislik” ihalesinin yapıldığını bildirdi.
 
Milletvekili Öznur Çalık, Malatya’yı kapsayan Yüksek Hızlı Tren Projesinin Sivas-Malatya-Elazığ-Diyarbakır güzergahı içinde bulunduğunu belirterek,  “Sivas - Malatya yüksek hızlı tren projesinin en önemli bölümünü Çetinkaya - Malatya kesimi oluşturmaktadır. Bu hattın “Etüt, Proje Ve Mühendislik” ihalesi yapılmış ve ihale neticelenmiştir. En avantajlı teklif sahibi firma TCDD Genel Müdürlüğü tarafından davet edilerek sözleşme imzalanmıştır” şeklinde bilgi verdi.
 
HIZLI TREN MALATYA’DAN ELAZIĞ VE DİYARBAKIR’A DA GİDECEK
 
Çalık, “Sivas – Malatya Hızlı Tren Projesinin geri kalan Sivas - Çetinkaya kesiminde ve projenin devamı olan Malatya – Elazığ – Diyarbakır Hızlı Tren projeleri için Etüd Proje ihalesine çıkılmak üzere hazırlıklar TCDD Genel Müdürlüğü tarafından sürdürülmektedir” şeklinde bilgi verdi.
 
Çalık, “Malatya’ya en iyi hizmeti getirmenin mücadelesini veriyoruz. Bunlardan biriside yüksek Hızlı Tren Projemizdir. Demir yollarımız Cumhuriyet tarihinde kurulduğundan beri en büyük yatırım projeleri ile AK Parti döneminde tanışmıştır. Vatandaşlarımıza konforlu ve kaliteli demiryolu ulaşımı sunuyoruz. Yapılan ihale ile Malatya’mız için ve bölgemiz için önemli bir adımı atmış bulunuyoruz.  Malatya’ya ve bölgemize hayırlı olsun. Proje şimdiden Malatya’mıza ülkemize hayırlı olsun, basta cumhurbaşkanımız olmam üzere Sayın başbakanımıza, sayın bakanlarımıza, milletvekillerimize, TCDD Genel Müdürümüze ve çalışanlarımıza teşekkür ediyorum diye konuştu.