Doğanşehir'e 5 Yıldızlı Otel Konforunda Bir Hastane Kazandırıyoruz

Yerel Gündem
262 okunma
19.10.2015

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Doğanşehir ilçesine 5 yıldızlı otel konforunda bir hastane kazandırmanın yanında, Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük’ün desteği ile de bir Meslek Yüksekokulu’nun yapım inşaatının başladığını söyledi.
 
Beraberindeki partili yöneticilerle birlikte Doğanşehir ilçesine giden Çalık, burada Doğanşehir ilçesine yapılmakta olan hastane binasında incelemelerde bulundu ve hastanedeki eksikliklerin kısa sürede bitirilerek hizmete gireceğini söyledi.
 
Hastanenin birimlerini tek tek gezerek bilgi alan ve giderilmesi gereken eksiklikler hakkında bilgi alan Çalık, hastanenin kısa sürede hizmete girmesi için ellerinden gelen tüm desteği ve çabayı göstereceklerini söyleyerek, “Doğanşehir ilçemiz 5 yıldızlı bir hastaneye kavuşuyor” dedi.
 
Çalık, daha sonra beraberinde Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük tarafından yapımı üstlenilen Doğanşehir Meslek Yüksekokulu’nun başlayan inşaat alanında incelemelerde bulundu.
 
Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap küçük, “Meslek Yüksekokulu’nun yüzde 51’ini ben yapıyorum., yüzde 49’unu ise üniversitemiz yapacak. Meslek Yüksekokulu’nun inşaatına başladık ve çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. Bu yıl yetişemezse, önümüzdeki yıl meslek Yüksekokulu bitirilerek hizmete girecek. Doğanşehir’e layık bir Meslek Yüksekokulu yapıyoruz” dedi.
 
Çalık ise, “Doğanşehir ilçemiz Malatya’nın en büyük ilçesi.  Doğanşehir’e en güzel hizmetleri yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz.  Doğanşehir’e ek binalarla çok güzel hizmet edecek ve 5 yıldızlı otel konforlu bir hastaneyi yapıyoruz” dedi.Çalık, "Doğanşehir’e Meslek Yüksekokulu’nun yapılmasından dolayı yapımı üstlenen Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük’e teşekkür eden Çalık, “Doğanşehir Meslek Yüksekokulu’nun yüzde 51’ini tek başına Vahap Küçük ve oğulları Vahap ve Mustafa küçük ile birlikte kazandırıyor. Okul ve sağlık ocağını ilçeye kazandıran Küçük ailesine bir kez daha teşekkür ediyorum. Hem Akçadağ ve hem de Kale’ye Kalkınma Bakanlığımızdan çok ciddi destekler almıştık" diye konuştu.