Çalık, Milletin Sesi Bizim Sesimizdir

Genel Gündem
1054 okunma
1.09.2015

AK Parti Genel Merkez Halkla İlişkiler Başkanlığına bağlı AK Parti İletişim Merkezinin (AKİM) 2 Milyon Gülen Yüz Ödül Töreni düzenledi.
 
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti Genel Merkezi'nde, AK Parti İletişim Merkezi'nin (AKİM) 2 Milyon Gülen Yüz Ödül Töreni'ne katıldı. Toplantıda, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık tarafından Başbakan Davutoğlu'na 81 il toprağını içeren Türkiye Haritası hediye edildi.
 
Başbakan Davutolu'nun eşi Sare Davutoğlu da katıldığı organizasyona AK Parti Genel Başkan Yardımcıları, Bakanlar, Ana kademe 81 il başkanı, kadın kolları başkanı, gençlik kolları başkanı, Ana kadem halkla ilişkiler başkanı, kadın kolları halkla ilişkiler başkanı,  gençlik kolları halkla ilişkiler başkanı ve AKİM il sorumluları katıldı.
 
2003 yılında Türkiyede bir ilk olan AK Parti İletişim Merkezinin aldığı başvuru sayısı 2 milyonu aştı. Bu nedenle AKİM'e ilk başvuran başvuru sahibi, 1 milyonuncu ve 2 milyonuncu başvuru sahipleri Başbakan Davutoğlu ile buluşturularak ödülleri verildi.
 
Törende Davutoğlunun göreve gelişinin 1. yılı sebebiyle Çalık tarafından özel yaptırılan 81 ilden getirilen toprakla oluşturulan bir Türkiye haritasını Başbakan Ahmet Davutoğlu’na hediye edildi. AKİM'de en çok başarı gösteren ilk 6 ilin AKİM sorumlularına Başbakan Davutoğlu tarafından ödül verildi ve ödül alan iller arasında Malatya AKİM sorumlusu Enes Ölmez’de yer aldı.
 
“14 AĞUSTOS 2001 TARİHİ TÜRKİYE İÇİN BİR MİLATTIR”
 
AK Parti İletişim Merkezinin bağlı bulunduğu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, törenin açılışında yaptığı konuşmada, “Partimiz 14 yıl evvel, millete hizmet etme ve millete hesap verme düsturuyla kutlu yürüyüşüne başlamıştır. Evet 14 Ağustos 2001 tarihi Türkiye için bir milattır. Ve 14 Ağustos uyuyan bir milletin yeniden uyandığı tarihin adıdır. Ben, ülkemizin makus talihini değiştiren Erdemliler Hareketine ve bu hareketin liderine; Yani Eski Türkiye Çağını kapatıp Yeni Türkiye Çağını açan, Kurucu Genel Başkanımız, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a huzurlarınızda bir kez daha can-ı gönülden şükranlarımı sunuyorum. AK Parti, Erdemliler hareketi ile başladı ve erdemli bir Bilge Adamla yani sizinle yoluna durmadan devam ediyor. Evet,  geçtiğimiz yıl bugün, kaptanımız değişti ama rotamız yine aynı. Yeni bir heyecan ve dinamizmle, Sayın Genel Başkanımız, Bilge Adam ile birlikte ‘durmak yok; yola devam’  diyoruz. Sayın Genel Başkanım 27 Ağustos 2014 de göreve başlamanızın akabinde, Başkanlıklarımıza ziyaret gerçekleştirirken AK Parti’yi bir insana ve başkanlıkları da insanın organlarına benzetmiştiniz. Mesela Teşkilat Başkanlığı’nı omurgaya, Siyasi ve Hukuk İşleri Başkanlığı’nı da vücuttaki sinirlere benzetmiştiniz. İşte o toplantıda, Halkla İlişkiler Başkanlığı’nı ise Partimizin yüreği olarak tasvir etmiştiniz. Bu tasviri işittikten sonra bu davada yüreğimizi ortaya koymamak olmazdı. Nitekim ak yürekli ekibimizle, bütün teşkilatımızla; Mevlana gibi ‘Ne olursan ol gel’ dedik. Yunus Emre gibi ‘Gelin tanış olalım, İşi kolay kılalım’ dedik. Hacı Bektaş Velî gibi  ‘Bir olalım, iri olalım, diri olalım’ dedik. 78 milyonun yüreklerinin kapısını çaldık, onları evimize davet ettik. Ve ‘bu evin kapısı, gönül kapısıdır ve anahtarı da sevgidir, muhabbettir, hoşgörüdür’ dedik. Biz kapımızı sonuna kadar açarak, toplumun farklı kesimlerinden vatandaşlarımızı Genel Merkez’de ağırladık ve bu kardeşlerimizi sizinle buluşturduk” dedi.
 
“AK PARTİ’NİN ÇALIŞMALARI MUHALEFETE İLHAM VERİYOR”
 
Çalık şöyle devam etti, “Yine kapımızı ardına kadar açarak; STK’larla, meslek örgütleriyle, sendikalarla, gönüllü teşekküllerle mütemadiyen bir araya geldik ve bire bir görüşmelerimize de devam ediyoruz. Ve en nihayetinde, ‘Ne olursan ol biz geliriz’ diyerek yurdun dört bir yanında STK toplantıları tertip ettik ve STK’larla istişarelerde bulunduk. Saygıdeğer Genel Başkanım, her ne kadar Sivil Toplum Kuruluşları’nın görüşleri bizim için ufuk açıcı olmuşsa da, toplumu oluşturan bireylerin görüşleri, önerileri ve şikayetleri bizim siyasetimizin her zaman asıl belirleyicisi olmuştur. Çünkü milletin sesi bizim sesimizdir; bizim sesimiz milletin sesidir. Bizim siyaset anlayışımızda  ‘insanı yaşat ki devlet yaşasın’ şiarı hakimdir. Bu anlayışımızın bir tezahürü olarak 2003’de, halkımızla yönetim mekanizmaları arasında bir köprü görevi üstlenmek üzere AKİM kurulmuştur. AK Parti için; AKİM demek, milletin derdiyle hemdert ; sevinciyle pürneşe olmak demektir. AKİM demek, gönülden gönüle giden hislerin tercümanı demektir. Yani AKİM demek, millet için siyaset demektir. Milletle devlet arasında bir köprü konumunda olan ve bu yönüyle devlet mekanizması içinde BİMER ve SABİM gibi iletişim kanallarına örnek teşkil eden AKİM; Türk Siyaset tarihinde de bir ilk olarak, Cumhuriyet Halk Partisi’in HALKİM’ine  ve Milliyetçi Hareket Partisinin Ses Ver Türkiyesi’ne  ilham olmuştur. Yani her şeyde olduğu gibi, Halkla İlişkilerde’de muhalefet Ak Parti’yi taklit etmiştir. Bu durum, AK Parti’miz için sevinç ve gurur vesilesi olsa da; muhalefet Partileri ve ülke siyaseti için üzücü bir tablodur. Zira Partimizin 1 yaşında kurduğu bu rabıtayı yani AKİM’İ, MHP’de 45 yaşında; CHP ise 90 yaşında kurabilmiştir. Bu mukayese bile partilerin millete verdiği değeri çok açık bir şekilde ortaya koymaktadır. Bu zaviyeden baktığımız zaman atalarımızın, ‘akıl yaşta değil; baştadır’  sözünde ne kadar isabet olduğunu da bir kez daha görmüş oluyoruz. Muhalefet Partilerine önerim şu ki, AK Parti’nin yolundan gitmeye devam etsinler çünkü Partimizin Işığı, Bilgi Adamın bilgisi geçmişte olduğu gibi bundan sonra da herkesi aydınlatmaya yetecektir inşallah.”