Çalık'tan Taziye Mesajı

Genel Gündem
695 okunma
23.08.2015

Türkiye’nin istikrarına ve büyümesine kast eden hain terör örgütü PKK, son bir aydır kalleşçe ve alçakça gerçekleştirdiği saldırılar ile gencecik fidanlarımızı şehit ederek birliğimize kast etmektedir.  
 
Kirli örgüt saldırılarını namertçe yöntemler kullanarak gerçekleştirirken, şereften yoksun olarak pusular kurmaktadır. Bu namertçe  saldırılar sonucunda ülkemizin dört bir yanına evlat acısı bir karanlık gibi çökmekte ve yüreğimizi kor gibi yakmaktadır..
 
Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesi Ayvalık Köyünde de Jandarma karakoluna yapılan terör saldırısında hemşehrimiz Yüzbaşı Ali Alkan'a şehadet şerbetini içmek nasip olmuştur. 
 
Bizim inancımızda şehitlik, Allah nezdinde kutsal bir makamdır..
 
Ve bizim medeniyetimizde analar evlatlarını askere kınalayarak gönderir.. 
 
Zira Allah  Kuran-ı Kerim’de “Allah yolunda öldürülenlere “ölüler” demeyin. Bilakis onlar diridirler, fakat siz anlamazsınız” der..
 
Binlerce yıllık tarihinde kimseye diz çökmemiş bu milletin üç beş çapulcu teröriste boyun eğeceğini zannedenler tarihi bir yanılgı içindedirler.
 
Herkes zihnine kazısın ki: Mehmedler bir ölür, bin dirilirler.
 
Bu olay bir kez daha göstermiştir ki PKK, bu ülkenin birliğine, dirliğine, huzuruna halel getirmek için her türlü kalleşliği yapmaya hazır bir maşadır..
 
Ancak şu unutulmasın ki anaları göz yaşına boğanlara gereken ceza, kahraman askerlerimiz tarafından misliyle verilmektedir..
 
Devletin imkanlarını kullanarak, PKK'ya yardakçılık yapan kalleşler ise adalet karşısında gereken hesabı ödemektedir ve ödeyecektir. 
 
Siyasi kimliğimin yanında bir anne olarak, kalleş terör örgütünü bir kez daha lanetliyor, hain saldırılar sonucunda şehit olan Doğanşehir’imizin evladı, Jandarma Yüzbaşı Ali Alkan’a ve diğer tüm kahraman şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum..
 
Rabbim kederli ailelerine sabr-ı cemiller niyaz etsin..
 
Başımız sağ olsun..