Erken Seçim Konusunda Herhangi Bir Tereddütümüz Yok

Genel Gündem
874 okunma
27.07.2015

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, "Hiçbir siyasi partiye mahkum, mecbur değiliz. Biz sadece milletimizin iradesine mahkum ve mecburuz" dedi.
 
AK Parti İl Divan Kurulu Toplantısı'na katılan Çalık, 7 Haziran seçimlerinin Türkiye için dönüm noktası olduğunu söylediklerini, bunu seçim sürecinde anlatmaya çalıştıklarını belirtti.
 
Türkiye'nin hükümetsiz kalmaması adına koalisyon çalışmalarını sürdürdüklerine dikkati çeken Çalık, "Bu millet hükümetsiz kalmayacak. İnşallah bunun için mücadele edeceğiz ama yapmış olduğumuz çalışmalar eğer netice vermezse muhalefet olmaya da erken seçime gitmeye de bütün teşkilatlarımızla en hazır parti olduğumuzu herkes bilmelidir. Erken seçim konusunda hiçbir çekincemiz asla söz konusu değil" diye konuştu.
 
Erken seçim olduğu anda da en hazır partinin AK Parti olacağını ifade eden Çalık, "Koalisyon, hükümet, muhalefet ve erken seçim alternatiflerimiz içinde ve hiçbir partiye angaje olmadık. Angaje olmadan da devam edeceğiz. Hiçbir siyasi partiye mahkum, mecbur değiliz. Biz sadece milletimizin iradesine mahkum ve mecburuz" ifadesini kullandı.
 
- Suruç'taki terör saldırısı 
 
Suruç'taki terör saldırısına da değinen Çalık, saldırının gerçekleştirildiği kültür merkezinde Kobani'ye (Ayn el Arap) yardım etmek üzere gelen vatandaşların bulunduğunun söylendiğini, buna rağmen HDP'li hiçbir yöneticinin olmadığını anlattı.
 
"Size çok enteresan gelmiyor mu?" diye soran Çalık, şunları kaydetti:
 
"Hiçbir milletvekili ya da belediye yetkilisi yok. Çok enteresan bir vaka değil midir? Kimse bunu görmüyor mu? Ve HDP'li yöneticilerin, milletvekillerinin arşıalaya ulaşan yalanları hepimiz tarafından biliniyor. Kobani dahil olmak üzere söylenen cümleler biliniyorken orada olmamaları çok enteresan. Ve biz 'Kobani'deki kardeşlerimize yardım ediyoruz ve onlara kapılarımızı açıyoruz' dediğimizde de, 'IŞİD terör örgütü' dediğimizde de birilerinin söylemiş olduğu cümleler çok farklıydı. 
 
Suruç'ta yaşanan vakada yaralar daha çok tazeyken, daha cenazeler yerden kaldırılmamışken, maalesef Adıyaman'dan şehit haberi geldi."
 
Başbakan Ahmet Davutoğlu ile şehidin cenazesine katıldıklarını aktaran Çalık, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Suruç'ta olayı yapan IŞİD terör örgütü. Aynı gün Adıyaman'da şehidimiz verilirken, PKK, ona istinaden yaptığını söylüyor. Kalleşçe iki polisimizi ensesinden uyurken vuran PKK, ona istinaden yaptığını söylüyor. Madem siz Suruç'ta yaşanan katliamın intikamını alacaksınız, o zaman masum ve bu ülkenin güvenliği için polis, askerlerden değil, o terör eylemini yapan IŞİD'den almanız gerekir.
 
Eğer 'O gün Suruç'ta bu vaka yaşandı, bunun karşılığını alacağız' diyorsanız, o zaman yapmanız gereken sizin IŞİD terör örgütüyle mücadele etmenizdir ama siz ne yapıyorsunuz? Türkiye'nin milli birliğinin ve beraberliğinin ortasına bombayı koyuyorsunuz. Bunu kim yapıyor? PKK, IŞİD, DHKP-C yapıyor."