Çalık, DAP Projeleri İçin Düzenlenen İstişare Toplantısında Bulundu

Yerel Gündem
247 okunma
13.08.2015

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık’ın katıldığı istişare toplantısında DAP Projeleri masaya yatırıldı.
 
Doğu Anadolu Projesi (DAP) Bölge Kalkınma İdaresi’nin Malatya Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yürüteceği projeler için yapılan toplantıya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık’, Büyükşehir belediye Başkanı Ahmet çakır,   DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Adnan Demir, MASKİ Yöneticileri katıldılar.
 
Büyükşehir belediye Başkanı Ahmet Çakır, “Malatya cazibe merkezlerine dahil edilmişti. Bu vesileyle de hazırlamış olduğumuz projeler var. 7 projenin sunumunu gerçekleştirdik ve bunların tabu kabulü önemli., süreç önemli. Bu süreci değerlendirmek ve aynı zamanda DAP’a göndermiş olduğumuz sulama projeleri vardı, bunların hayata geçirilmesi ve kaynakların ayrılması ile ilgili daha önce milletvekillerimizin girişimleriyle bir kısım geçmişti, bir kısmı da onay bekliyor. Sulama ile ilgili ciddi olarak sahada bir talep var. Bunların Büyükşehir MASKİ tarafından projelendirilmesi devam ediyor. Ancak burada önemli olan kaynağın bulunması” dedi.
 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık ise, “Büyükşehir belediye başkanımız Ahmet Çakır’ın cazibe merkezlerinin desteklenmesi amacıyla hazırlamış olduğu çok önemli projeler var. DAP başkanımız ile büyükşehir belediyemizin hazırlamış olduğu cazibe merkezleri ile ilgili projeleri paylaştık. Sayın bakanımızdan da bu konuda destek istedik. Proje dosyasında özellikle Kayısı Konsantre Fabrikası, Lisanslı Depoculuk, Malatya için ekonomiye sunulan çok önemli katkılardan bir tanesi. Diğer projelere baktığımızda Malatya’daki medeniyetin yeniden ihyası.." dedi.