Kuzey Çevreyolu 27 Temmuz'da İhale Edilecek

Yerel Gündem
261 okunma
2.07.2015

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, ihale öncesindeki sürecin tamamlandığını ve Kuzey Çevreyolu’nun 27 Temmuz 2015 tarihinde ihale edileceğini açıkladı.
 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Kuzey Çevreyolu’nun ön yeterlik ihalesi 9 Ekim 2014 tarihinde yapılmış ve davet mektupları ve ön yeterlik değerlendirme sonuç tutanakları 4 Aralık 2014 tarihinde ihale katılımcılarına Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından gönderilmişti. Ancak; firmalar tarafından Kamu İhale Kurumu’na yapılan şikayetler üzerine ihale öncesi süreç uzamıştır. Kamu İhale Kurumu, ihaleyle ilgili olarak 27 Mayıs 2015 tarihinde düzeltici işlem yapılmasına karar vermiştir. Bu karar üzerine ise Karayolları Genel Müdürlüğü idare olarak işlemlerdeki düzeltmesini yapmış ve ihaleye katılan firmalara karar gönderilmiştir. Karayolları Genel Müdürlüğü ihale tarihini firmalara 27 Temmuz 2015 olarak açıklamıştır” şeklinde bilgi verdi.
 
Çalık, “Kuzey Çevreyolu’nun ihale sürecinin yaklaşık 7 ay uzaması tamamen firmaların Kamu İhale Kurumu’na yapmış olduğu şikayetlerden kaynaklanmıştır. Kamu İhale Kurumu’nun vermiş olduğu karar ile son aşamaya gelinmiştir ve ihale Karayolları Genel Müdürlüğü’nün ilan etmiş olduğu 27 Temmuz’da gerçekleştirilecektir. İhale işleminin ardından bu yıl çalışmalara başlanılacaktır. Bu dönem Kuzey Çevreyolu’nu Malatya’nın gündeminden çıkartacağız ve projenin en kısa sürede bitirilmesi içinde elimizden gelen tüm gayreti ve çabayı göstereceğiz” dedi.