Eski Türkiye'yi Herkesin Hatırlaması, Hatırlatması ve Anlaması Gerekiyor

Genel Gündem
470 okunma
5.06.2015

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık: "Eski Türkiye'yi nasip olursa, 7 Haziran 2015 seçimlerinde biz toprağa gömmek istiyoruz"
 
Memur-Sen İl Başkanlığı tarafından bir otelde düzenlenen toplantıya katılan Çalık, burada yaptığı konuşmada, seslerini kısmak isteyenlerin bulunduğunu fakat parti olarak arkalarında milletin, Memur-Sen'in dualarının olduğunu söyledi.
 
Eski Türkiye'yi herkesin hatırlaması, hatırlatması ve anlatması gerektiğini vurgulayan Çalık, "Artık bu ülkede başbakanı idam edilen bir millet yok. Onun tamamen karşısında duran, yüreğini ortaya koyan, aslanlar gibi ondan önce koşan yiğit insanlar var. O güzel, yiğit insanlar darbelerin önünde nasıl dik durduysa bundan sonra da dik duracaklar" diye konuştu.
 
Darbelerin karşısında, insan hak ve özgürlüklerinin yanına durduklarını anlatan Çalık, mağdurun ve mazlumun yanında, zalimin karşısında durduklarını bildirdi.
 
Çalık, "Kürtler ötekileştirilmiş 'siz bölücüsünüz' demişler, dindarlar ötekileştirilmiş 'siz bölücüsünüz' demişler, Aleviler ötekileştirilmiş 'siz komünistsiniz' demişler, kadınlar ötekileştirilmiş 'siz eksik eteksiniz' demişler. Böyle bir eski Türkiye vardı. Şimdi herkesin kendini bulduğu bir Türkiye var.
 
Bunun için biz Memur-Sen ile beraber ortak mücadelede eski Türkiye'yi toprağa gömmeye kararlıyız. Eski Türkiye'yi nasip olursa, 7 Haziran 2015 seçimlerinde biz toprağa gömmek istiyoruz" ifadesini kullandı.
 
Paralel Devlet Yapılanması'na da değinen Çalık, bu yapının tabanında ibadet, ortasında ticaret ve tavanında ihanet olduğunu vurguladı.
 
Çalık, ibadet edenler ve ticaretle uğraşanlarla hiçbir problemlerinin olmadığını belirterek, "Ama ihanet edenlerle, gözümüzü oymaya çalışanlarla milletimizin hesabı var. Milletimiz, gözümüzü oymak isteyenlerin gözünü oyar. Bilsinler ki kim bu milletin gözünü oymak istiyorsa, milletimiz onlara hesap sorar" dedi.