Kadının Var Olduğu Yerde Başarı ve Demokrasi Vardır

Genel Gündem
227 okunma
5.06.2015

Merkez Yeşilyurt ilçesindeki KADEM Temsilciliği açılışında konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık,
 
Malatya'nın tarihiyle, kültürüyle çok önemli değerleri yüreğinde barındırmış, bunların içinde de en fazla kadına değer vermiş bir şehir olduğunu söyledi.
 
Malatya'da yürütülen Kadın Dostu Kentler Projesi'ne dikkati çeken Çalık, başta Malatya Büyükşehir Belediyesi olmak üzere sivil toplum örgütlerinde proje doğrultusunda çok hummalı bir çalışma yapıldığını kaydetti.
 
Türkiye'de çok güzel işler yapan KADEM'in Temsilciliğinin açılmasının Malatya için çok ciddi bir kazanım olduğunu bildiren Çalık, şöyle konuştu:
 
"Malatya'da kadının erkekle mücadelesi değil, beraber yol arkadaşlığı bizim için çok önemli. Tüm dünyada kadınların vermiş olduğu adalet mücadelesinde Malatya'da 'ben de varım' demek çok büyük bir başarı. Dünyamızda eşit hak ve özgürlüklerin kazanılması için, fırsatların eşitlenmesi için KADEM'in kadın ve demokrasi adına yapacağı çok iş var. Başlatmış olduğu tüm projeleri bundan sonra ilimizde de başlatıp devam ettirmek bütün Malatya'daki kadınların görevi olacak. Mağdurun, mazlumun yanında, zalimin karşısında dik duran anlayışı, kadının yanında durarak da çok net bir şekilde göstereceğiz."
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kadının güçlenmesi yönünde çok önemli adımlar attığını belirten Çalık, "Sayın Cumhurbaşkanımız, bu yönde çok ciddi yasal düzenlemeler yaptı. Türk Ceza Kanunu'ndaki değişiklikler, anayasadaki değişiklikler, Medeni Kanun'da yapılan değişiklikler bize çok önemli kazanım oldu. En önemlisi de siyasette kadına vermiş olduğu destekti. İşte şimdi bu desteklerle birlikte Sayın Başbakanımızın da bize vermiş olduğu desteklerle siyasette sizin desteklerinizi, dualarınızı alarak yolumuza devam ediyoruz" diye konuştu.
 
Çalık, "Kadının var olduğu yerde başarı var. Kadının var olduğu yerde hizmetin en güzeli var. Kadının var olduğu yerde demokrasi var. Kadınsız demokrasi olmaz. Demokrasinin taçlanması için kadının adı, ailesiyle birlikte var olmalı" dedi.
 
Açılışa KADEM Yönetim Kurulu Başkanı Sare Aydın Yılmaz ve Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan da katıldı.