AK Parti Neferi Olarak Milletimize Hizmet Etmeyi Kendimize Şiar Edindik

Genel Gündem
785 okunma
5.06.2015

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, "Malatya'nın cumhuriyet tarihi boyunca aldığı yatırımların toplamı AK Parti iktidarları döneminde aldığı yatırımın yarısı kadar değil" dedi.
 
Malatya'da bir otelde basın mensuplarıyla bir araya gelen AK Parti Malatya milletvekili adayları Öznur Çalık, Mustafa Şahin, Taha Özhan ve Bülent Tüfenkci ile Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, AK Parti'nin Malatya Seçim Beyannamesini kamuoyuyla paylaştı. 
 
Çalık, burada yaptığı konuşmada, AK Parti'nin kuruluşundaki heyecanın bugün de devam ettiğini belirterek, "Allah izin verirse, şahıslar bireyler değişecek ama ruh değişmeyecek. Milletimiz bu ruha sahip çıktı. Sonuna kadar da sahip çıkmaya inşallah devam edecek" diye konuştu.
 
Türkiye'de gerçekleştirdikleri sessiz devrimleri yerelde de Malatya'da hayata geçirdiklerini anlatan Çalık, Malatya'nın cumhuriyet tarihi boyunca aldığı yatırımların toplamının AK Parti iktidarları döneminde aldığı yatırımın yarısı kadar bile olmadığını söyledi.
 
Sağlık, eğitim, tarım, spor, sanayi ve fuarlar şehri bir Malatya tasavvur ettiklerini dile getiren Çalık, şunları kaydetti:
 
"Sağlık şehri Malatya', bu bizim lokomotifimiz olmalı. Sağlık turizmimizin başkenti olmalı. 'Eğitim şehri Malatya', tasavvur ediyoruz. Sadece 39 bin öğrencisiyle değil, sayısını daha da artırabileceğimiz ikinci bir devlet üniversitesi ve iş adamlarımızın mutlaka katkısının olması gerektiği bir özel üniversite, vakıf üniversitesini eğitim şehri Malatya için tasavvur ediyoruz. 'Tarım şehri Malatya', kayısımız, vazgeçilmezimiz, mutlaka endüstriyel ürünler haline getirilmeli. 'Fuarlar şehri Malatya', çok önemli fuarlar yapıyoruz Malatyamız'da. Bir fuar kenti olsun istiyoruz ve yeni fuar alanları yapılsın istiyoruz. 'Spor şehri Malatya', 2023'e varmadan arenası bitmiş, stadyumu tamamlanmış ve Süper Lig'de oynayan sarı kırmızılı bir Malatyaspor tasavvur ediyoruz. 'Sanayi şehri Malatya'yı taçlandırmak zorundayız."         
 
2023, 2071 vizyonunu ortaya koyan bir AK Parti'nin ferdi olarak, AK Parti neferi olarak millete hizmet etmeyi kendilerine şiar edindiklerini kaydeden Çalık, "Bundan sonra da hizmet edeceğiz inşallah. Hep söylüyorum AK Parti ilkleri yaptı, gene ilkleri yapmaya devam ediyor. Türkiye'de seçim beyannamesini biz ortaya koyduk. Muhalefet yeni seçim beyannameleri koymaya başladı. Şimdi 81 ilde inşallah illerimizin kendi seçim beyannameleri olacak, Malatya'da olduğu gibi" şeklinde konuştu.