Kendi Maaşını Hacze Veren Genel Başkan, Vaatlerinin Hiçbirini Yerine Getiremez

Genel Gündem
600 okunma
5.06.2015

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık: "Kendi maaşını hacze veren bir genel başkan, vaatlerinin hiçbirini yerine getiremez''
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, maaşını hacze veren bir genel başkanın, vaatlerini yerine getiremeyeceğini söyledi.
 
AK Parti Malatya milletvekili adayları Çalık, Taha Özhan, Nurettin Yaşar, Mustafa Şahin, Bülent Tüfenkçi, Bayram Taşkın ve AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı ile Malatya Ticaret ve Sanayi Odasını (TSO) ziyaret etti.
 
Çalık, TSO Başkanı Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç ve yönetim kurulu üyeleriyle görüşmelerinde, gazetecilerin sorularını da yanıtladı.
 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun maaşına haciz konduğu yönündeki haberlerin hatırlatılması üzerine Çalık, Kılıçdaroğlu'nun 4 yıldır genel başkanlık yaptığını, bu sürede 5 seçim kaybettiğini, sadece genel başkan olduğu seçimi kazandığını söyledi.
 
Çalık, Kılıçdaroğlu'nun iktidara gelmeyeceğini bilerek boş vaatlerde bulunduğunu savunarak, "Yapacağı çalışmalar gerçekleştirilecek olsa IMF'ye yeniden 100 milyar dolar borçlanmak gerekir. Kemal Kılıçdaroğlu'nun söylemiş olduğu boş vaatlerdir" görüşünü dile getirdi.
 
Hakkındaki tazminatı ödemediği için Kılıçdaroğlu'nun maaşına haciz geldiğini ifade eden  Çalık, ''Kendi maaşını hacze veren bir genel başkan, bu vaatlerin hiçbirini yerine getirmez" dedi.
 
"Paralel yapıyla sonuna kadar mücadele edeceğiz"
 
Vesayetçi anlayışlara karşı mücadele verdiklerini dile getiren Çalık, şöyle devam etti:
 
"Maalesef şimdiye kadar sandıktaki seçimlerden çıkan iktidarlara her daim müdahaleler olmuş. Kimisi askeri müdahale, kimisi bürokratik müdahale, kimisi de yargının yapmış olduğu müdahaleler. Son yargı kararlarını da yargının siyasete yapmak istediği müdahale olarak görmek ve değerlendirmek lazım. Bir yetkisiz mahkemenin almış olduğu kararların geçerli olmadığını ve HSYK'nın da gecikmiş bir karar almasına rağmen aldığı kararın milletimiz tarafından doğru olduğunu düşünüyorum. Paralel yapıyla sonuna kadar mücadele edeceğiz. Ne  gerekiyorsa onu yapacağız. Bizim söylemiş olduğumuz bir cümle vardı, tekrar ediyorum: Bizim paralel yapının altında, tabanında bulunan insanlarımızla hiçbir sıkıntımız yok. Tabanında ibadet, ortasında ticaret ve üstünde de ihanet var. Biz ihanet yapanlarla mücadele ediyoruz. Yargıda da ihanet yapan varsa onlarla da mücadele etmeye devam edeceğiz."