Emniyet Güçlerimiz Toplumsal Huzurun En Büyük Teminatıdır

Genel Gündem
1095 okunma
9.04.2015

Kurulduğu 1845 yılından bu yana sürekli kendini yenileyen ve geliştiren Polis Teşkilatımız, Cumhuriyetimizin en köklü ve en temel kurumları arasında yer almaktadır. 
 
Verdiği güven ve cesaret ile toplumsal huzurumuzun en büyük teminatı olan emniyet güçlerimiz, fedakâr duruşu ile toplumumuzun her kesiminin takdirini toplamıştır.
Kamu düzenin sağlanması adına yasaların uygulayıcısı, kişisel ve toplumsal özgürlüklerin koruyucusu olarak gece gündüz demeden çalışan emniyet güçlerimiz, milletimizden aldığı destek ile kendisine verilen görev ve sorumlulukları her koşulda en iyi şekilde yerine getirme gayretindedir. Bu sebep ile polis teşkilatımızın ülkemiz için sarf ettiği gayretler her türlü takdire şayandır. 
 
Emniyet güçlerimizin koruyucu kalkanı altında yer alan bizler de, teşkilatımızın huzur sağlayıcı çalışmalarını kolaylaştırmalı ve kendi polisimizin ilk olarak vicdanımız olduğunu unutmamalıyız. Gece gündüz ayırt etmeksizin her türlü tehlike karşısında bizlere siper olan teşkilatımıza yardımcı olmalı ve kolaylaştırıcı rol üstlenmeliyiz.
Bu düşünceler ile Emniyet Teşkilatımızın tüm mensuplarının 170.’inci kuruluş yıldönümünü kutluyor, teşkilatın her kademesinde hizmet vermiş şehit polislerimizi rahmetle anıyorum. Görevleri başındaki fedakâr polislerimize de çalışmalarında başarılar diliyorum.