AK Parti, Tarihine ve Medeniyetine Sahip Çıkan Yegane Partidir

Genel Gündem
231 okunma
1.03.2015

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık: "Süleyman Şah Türbesi muhalefet milletvekillerinin, muhalefetin genel başkanlarının diline dolayacağı bir konu değildir. Süleyman Şah Türbesi'nin nakliyle ilgili olan konu ülke meselesidir"
 
AK Parti Malatya Kadın Kolları Başkanlığı 4. Olağan Kongresi Belediye Konferans Salonu'nda düzenlendi.
 
İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından kongrenin açılışında konuşan Öznur Çalık, AK Parti'nin kurulduğu günden beri Malatyalı kadınların önemli desteği olduğunu belirtti.
 
7 Haziran'da yapılacak genel seçimin diğer seçimler arasında daha da önemli olduğunu dile getiren Çalık, AK Parti'nin erkeklerden daha çok kadınlardan oy aldığını söyledi. 
 
Akçadağ ilçesinde iki askeri uçağın düşmesi sonucu 4 askerin şehit olduğunu anımsatan Çalık, şehit askerlerin ailelerine, yakınlarına, millete, ülkeye ve Türk Silahlı Kuvvetlerine başsağlığı diledi. 
 
Partilerinin kadınlarla ilgili Türk Ceza Kanunu, Türk Medeni Kanunu ve Anayasa'da önemli düzenlemeler yaptığını kaydeden Çalık, "Kadını ağzına alan siyasi partiler bugüne kadar yapmış olduğu çalışmalarda kadınla ilgili hiçbir şey yapmadan adım adım ilerledi" dedi. 
 
Mersin'de öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın ailesini ziyaret ettiklerini hatırlatan Çalık, Özgecan'ın anne babasının kendilerine gösterdiği tavrın tüm Türkiye'ye örnek olması gerektiğini söyledi. Kadın cinayetlerine son verilmesinin önemine dikkati çeken Çalık, bunun için AK Parti olarak güçlü bir irade ortaya koyduklarını, bundan sonra da koymaya devam edeceklerini belirtti. 
 
ŞAH FIRAT OPERASYONU
 
Süleyman Şah Türbesi'nin "muhalefetin ağzına pelesenk ettiği bir konu" olduğunu dile getiren Çalık, şöyle devam etti:
 
"Biz mazimize hep sahip çıktık. Biz tarihimize, medeniyetlerimize hep sahip çıktık. AK Parti tarihine, medeniyetine sahip çıkan yegane partidir. Süleyman Şah Türbesi muhalefet milletvekillerinin, muhalefetin genel başkanlarının diline dolayacağı bir konu değildir. Süleyman Şah Türbesi'nin nakliyle ilgili olan konu ülke meselesidir. Hiçbir siyasi partinin siyaset malzemesi olarak asla ağzına almaması gerekir. Herkesin bilmesi gerekir ki Süleyman Şah türbesi iki kez nakledilmiş, yer değişikliği yapılmış. Bugün yapılan yer değişikliği de uluslararası güçler bunu fark ediyor ve söylüyor; 'tereyağından kıl çekercesine bir operasyon yapıldı' deniyor. İşte o tereyağından kıl çeker gibi yapılan operasyonla biz Suriye sınırları içerisinde, kendi topraklarımıza Süleyman Şah'ın Türbesi'ni oraya yerleştiriyoruz. İnşallah bir kaç gün içerisinde de bitecektir."
 
28 ŞUBAT SÜRECİ
 
28 Şubat sürecinde çok canlar yandığını, vicdanların, yüreklerin kanadığını ifade eden Çalık, 28 Şubat'a vesile kılınan tüm problemlerin ortadan kaldırıldığını kaydetti.
 
Artık kız çocuklarının okula istedikleri gibi gidebildiğini, istedikleri yerde çalışma imkanına sahip olduğunu belirten Çalık, başörtüsü, imam hatip okullarıyla ilgili sorunları kendilerinin çözdüğünü söyledi. 
 
CHP, AK PARTİ'Yİ TAKLİT EDİYOR
 
CHP'nin AK Parti'yi taklit ettiğini dile getiren Çalık, uçakta eski bir CHP milletvekiliyle karşılaştığında kendisine "AK Partiyi bizimkiler çok taklit ediyor, çok örnek alıyorlar ama o kadar da bizim başımıza iş çıkarmayın. Şimdi de başımıza bir ön seçim çıkardılar" dediğini aktardı.
 
CHP'nin genel seçimler için ön seçim yaptığını ifade eden Çalık, şöyle devam etti:
 
"Düne kadar kendi partilerinde uygulamadıkları birçok usulü AK Parti'yle uygulamaya başladılar. Sayın Genel Başkanım, Başbakanım hangi şehirdeyse ertesi gün ana muhalefet partisinin lideri ya da genel müdürü oraya gidiyor. Bunlara alıştık. Ön seçim diyoruz, arkasından onlar da 'biz de ön seçim yapıyoruz' diyorlar. Dünkü milletvekiliniz diyor ki 'bari yapsalar da tam yapsalar, sizin gibi yapsalar.' Dedim ki siz 100 yıllık partisiniz, biz 10 yıllık partiyiz. Bizim 10 yıllık partimizden 100 yıllık Cumhuriyet Halk Partisi'nin daha öğreneceği çok şeyi var. Ben biliyorum ki daha çok şey öğreneceksiniz, önce millete sevgiyi, saygıyı öğreneceksiniz. Milletin gönlüne nasıl girilir onu öğreneceksiniz."