Haksızlık Karşısında Malatya Tek Yumruk Olur

Yerel Gündem
449 okunma
5.02.2015

"Hakemlerin bu kadar futbolcunun emeğini, bu kadar Malatya'nın sevdasını tek bir kartla tersine çevirme lüksleri yok"
 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık, Yeni Malatyaspor Nurettin Soykan Tesislerini ziyaret etti
 
"Yeniden küllerinden bir Malatyaspor doğuyor. Emin adımlarla şampiyonluğa doğru gidiyorlar"
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Yeni Malatyaspor Nurettin Soykan Tesislerini ziyaret etti.
 
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı ve partililerle tesislere gelen Çalık, futbolcularla tek tek tokalaştı.
 
Ziyarette konuşan Çalık, Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup'ta oynanan ve 2-2 sona eren Yeni Malatyaspor-Tokatspor maçında Malatya ekibinin yaşadığı sıkıntıdan sonra ilk fırsatta soluğu memleketinde aldığını söyledi.
 
"Biz Malatyalılar hiç kimsenin hakkını yemeyiz ama hakkımızı da asla yedirmeyiz" diyen Çalık, Yeni Malatyaspor için yapılan tüm çalışmalara rağmen hakem hataları nedeniyle sıkıntı yaşanması halinde sadece siyasilerin değil, tüm Malatyalıların güç birliği yapmaya daima hazır olduğunu dile getirdi.
 
Takımlarının hep yanında olduklarını ve olmaya devam edeceklerini belirten Çalık, "Haksızlık karşısında Malatya tek yumruk olur. Bunu herkes bilsin. Bütün siyasi partileri, kurum kuruluşları, tüm Türkiye'deki 1,5 milyon Malatyalılar tek yumruk olur. Malatyaspor'un geçmiş dönemde yaşadığı sıkıntıları hepiniz biliyorsunuz ve şimdi yeniden küllerinden bir Malatyaspor doğuyor. Emin adımlarla şampiyonluğa doğru gidiyorlar" diye konuştu.
 
Çalık, "Hakemlerin bu kadar futbolcunun emeğini, bu kadar Malatya'nın sevdasını tek bir kartla tersine çevirme lüksleri yok" dedi.
 
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileriyle görüşmeler yapmaya devam ettiklerini dile getiren Çalık, "Biz aslanlar gibi takımın 12'nci oyuncusu, taraftarlar olarak sizlerin yanınızdayız. Kimse bu konuda siyaset yapmasın" ifadelerini kullandı.
 
Çalık, takımı bir üst ligde görmek istediklerini söyledi.
 
Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Çalık, bir soru üzerine, Yeni Malatyaspor'a yarın saha kapatma cezası veya kulüp başkanına ceza verilse bile takımın yoluna emin adımlarla ilerleyeceğini belirterek, "Hiç kimsenin bundan endişesi olmasın. Yarınki netice ne olursa olsun, Yeni Malatyaspor sapasağlam, dimdik, emin adımlarla ilerlemeye devam edecek" diye konuştu.
 
Malatya'da yeni stadın yapımıyla ilgili sıkıntılar yaşandığının belirtilmesi üzerine Çalık, konuyla ilgili hem Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç'la hem de TOKİ yetkilileriyle görüşmeler yaptıkları söyledi.
 
Çalık, "Firma, iflas erteleme istemiş vaziyette ama işi durdurmadı. Durdurdukları anda direkt olarak hemen ihaleyi iptal edip yeniden ihaleye çıkış süreci başlatılsın istemiştik ama maalesef durdurmadılar, yavaşlatmış vaziyetteler. Takip ediyoruz. Stadyumumuz bitsin, Malatyaspor da bir üst lige çıksın ve orada futbol oynasın istiyoruz" dedi.
 
ŞAMPİYONLUK BİRLİKTEN GELİYOR
 
Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Feyyaz Uçar da son 2 haftada yaşadığı olayları, futbol hayatının hiçbir döneminde yaşamadığını belirterek, "O yüzden biraz hassasiyetim mevcut. Hatta maç sonrası ilk defa biraz agresif olarak ki bence de gerekliydi, sinirlerime hakim olamadan bazı laflar söyledim. Cezayı gerektiren laflar değil, sadece takımımızın sonuna kadar mücadele edeceğini herkese belirttim" şeklinde konuştu.
 
Ziyaretin yaşananlardan sonra çok anlamlı olduğunu ifade eden Uçar, takımın maddi her türlü ihtiyacının giderildiğini ancak manevi desteğe ihtiyacı bulunduğunu söyledi.
 
Uçar, şampiyonluğun yolunun birlik beraberlikten geçtiğine dikkati çekerek, Yeni Malatyaspor'a gönül verenleri birlikte hareket etmeye çağırdı.
 
Çalık, Çakır ve kentin yöneticilerini maçlarda görmekten mutluluk duyacaklarını belirten Uçar, bu desteğin hakem kararlarına da yansıyacağını söyledi.