Bir taraftan şeytan taşlıyoruz bir taraftan tavaf yapıyoruz

Genel Gündem
740 okunma
29.1.2018

Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, çeşitli programlar için Kayseri'ye gelerek, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik'i ziyaretinde konuştu.
 
Çalık, misafirperverliklerinden dolayı Çelik'e teşekkür etti.
 
AK Parti Sosyal Politikalar Başkanlığı olarak 6 bin yıllık bir medeniyetin var olduğu bir şehirde bulunmaktan duydukları memnuniyeti dile getiren Çalık, şunları kaydetti:
 
"Kayseri belediyesi Türkiye'deki örnek belediyelerden bir tanesi. Türkiye'de belediyecilik nedir, nasıl yapılır, tüm Türkiye'ye gösterdik. O günkü fotoğraf, İstanbul Belediyesinde yapılan çalışmalar, bize 15 yıllık AK Parti'nin kesintisiz iktidarını getirdi. 1994 yılındaki yerel yönetimlerdeki değişim, Türkiye'de hala devam ediyor. O gün Cumhurbaşkanımızın başlatmış olduğu belediyecilik anlayışındaki en önemli kavram, sosyal belediyecilik anlayışıydı. Bundan dolayı Kayseri'ye 17,5 milyar liralık yatırımı getirmeye vesile olanlara teşekkürü borç biliyorum."
 
Sosyal belediyecilik anlayışıyla çalıştıklarına dikkati çeken Çalık, şöyle konuştu:
 
"Bir taraftan vatan savunmasında, Mehmetçiklerimize dualarımızı yapıyoruz hem de fiili olarak askerlerimizin yanlarında olduğumuzu hissettiriyoruz diğer taraftan da hem yerel yönetimlerde hem de ülke yönetiminde hiçbir hizmetimizi aksatmıyoruz. Bayrak savunmasında, ezan savunmasında, vatan savunmasında bu mücadeleyi verirken, teröristlerle mücadelemizi verirken, diğer taraftan da  belediye başkanlarımız kendi hizmetlerini, milletvekillerimiz kendi hizmetlerini yapmaya devam ediyor. Bir taraftan şeytan taşlıyoruz bir taraftan da tavaf yapmaya devam ediyoruz."
 
Ziyaret sonunda Çalık'a Başkan Çelik tarafından işlemeli çini tabak hediye edildi.