Siyaset gençleşiyor ve Türkiye güçleniyor

Yerel Gündem
817 okunma
24.1.2018

Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Yeşilyurt Gençlik Kolları Kongresi'nde konuştu.
 
Geleceğin gençliğini inşa etmek için bugün burada olduklarını aktaran Çalık, "Artık sadece bayrak asan, caddeleri süsleyen, broşör, slogan atan genç kitle yok. Artık gençliğimiz siyasette söz sahibi olmalıydı. Bu vesileyle AK Parti ile siyaset gençleşti, Türkiye güçlendi ve güçlenmeye devam edecek." diye konuştu.
 
Gençlere yönelik çalışmaları hakkında bilgiler veren Çalık, "Türkiye'nin her kademesinde gençlik iş başında. Siyaset gençleşiyor ve Türkiye güçleniyor." dedi. 
 
Çalık, Türkiye'nin zorlu bir süreçten geçtiğini belirterek, şunları kaydetti:
 
"Türkiye için milli ve yerli olan davalarda bütün Türkiye'nin bir arada olması gerekiyor. Ümmet, İslam davasında da bütün İslam ülkelerinin aynı sesi çıkarması gerekiyor, aynı Kudüs'te olduğu gibi. Yolumuz uzun ve ince, mücadelemiz çok büyük. Sadece Türkiye için değil ümmet için mücadele ediyoruz. Türkiye güçleniyor ve o güçlü Türkiye'nin de çok büyük bir lideri var. Allah'a hamdolsun Recep Tayyip Erdoğan gibi bir lideri Rabbim bize lütfetmiş. Bu vesileyle güçlü Türkiye'nin güçlü liderini hedefe koyanlar var. Bunun içerisinde başta terör örgütleri geliyor. İşte biz terör örgütleriyle sonuna kadar mücadele ettik, etmeye de devam edeceğiz. PKK, PYD, FETÖ, DEAŞ kaçacak biz kovalayacağız. Afrin'de de aslanlar gibi askerlerimiz, Mehmetçiklerimiz PKK'yı kovalayacak, onlar kaçacak biz kovalamaya devam edeceğiz. Terör örgütleri neredeyse bulup çıkaracağız. Zeytin Dalı Harekatı'nda şu anda orada olan Mehmetçiklerimize, ordumuza Rabbim yardım eylesin. Biz terör örgütleriyle mücadele etmek için bu operasyonu başlattık. Kendi sınırlarımız, bütünlüğümüz için bu mücadeleyi başlattık. Bayrağımız, ezanımız, ülkemiz, milletimiz için bu mücadeleye de sonuna kadar devam edeceğiz."
 
Kongreye, Malatya Milletvekilleri Mustafa Şahin ve Nurettin Yaşar, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat da katıldı.