Esnafımızın Arkasındaki Destek AK Parti İktidarıdır

Genel Gündem
457 okunma
8.01.2015

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, "Yeni Türkiye'de Sivil Toplum Buluşmaları” kapsamında Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği’ni (TESKOMB) ziyaret etti. Çalık ve beraberindeki heyet burada TESKOMB Genel Başkanı A.Kadir Akgül ve yönetimi ile bir araya geldi. 
 
“BAŞBAKAN ESNAFLA BULUŞUCAK” 
 
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yılın ilk toplantılarından birini 14 Ocak'ta TESKOMB aracılığıyla tüm Türkiye'den gelen esnaflarla yapacağını söyleyen Çalık, "Sizlerden dinlediğimiz sorun ve çözüm önerilerini, rapor halinde Başbakanımıza arz edeceğiz. 14 Ocak'ta da esnafımız ve Sayın Başbakanımız buluşacak. AK Parti esnafın yanında durmaya devam edecektir” dedi.
 
“ESNAFIN ARKASINDAKİ DESTEK AK PARTİ’DİR”
 
Çalık şöyle konuştu; “2014 yılında esnafa kullandırmış olduğunuz kredi, yaklaşık 4,5 katrilyonu geçmiştir. 2013-2014 yıllarında 150 bin civarında esnafa da kredi kullandırılmış. Kullandırılan faiz oranının da yüzde 4'lere düştüğünü çok net görüyoruz. TESKOMB’a 2002-2003 döneminde Hazine’nin vermiş olduğu destek 50 milyon TL’dir. Şuan ki destek 600 milyon TL’ye çıkarıldı. TESKOMB esnaf ile hükümet arasında güzel bir köprü oldu, olmaya devam edecektir. TESKOMB, esnafın krediye ihtiyacı olduğunda, ‘başım darda’ dediğinde direk ulaştığı bir kurum. TESKOMB ve esnafın arkasındaki destek AK Parti iktidarlarıdır."