Kılıçdaroğlu’nun Göreceği En Büyük Şiddetin 2019’daki Sandık Olacağını Biliyorum

Genel Gündem
1263 okunma
27.11.2017

Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Doğanşehir İlçe Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu'nda düzenlenen AK Parti İlçe Gençlik Kolları 5. Olağan Kongresi'nde konuştu.
 
Çalık, daha önce gençlerin 18 yaşında seçme hakkı bulunduğunu ancak seçilme haklarının bulunmadığını anımsatarak, AK Parti iktidarları döneminde seçilme yaşını 18'e düşürdüklerini belirtti.
 
Kadına yönelik şiddetin önlenmesi noktasında gayret gösterenlere teşekkür eden Çalık, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kadına yönelik şiddete sıfır tolerans tanıdığını söyledi.
 
Kadına kalkan elin kırılmasını isteyen Çalık, şunları ifade etti:
 
"CHP'nin genel başkanı göreve geldiği andan itibaren, 8 seçim kaybetti. Yenilgiye doymuyor, 8-0 mağlup vaziyette maça devam ediyor. Şimdi 'Erken seçim yapalım' diyor, 9-0 olmak için acelesi varmış beyefendinin. Bu millet, merak etme Allah nasip ederse 2019'daki seçimlerde de 9-0 olarak CHP'nin yenilgi tarihindeki başarısızlığına imza atacaktır. Bu yenilgilerden doymayan beyefendi, konuşmasında diyor ki 'Eğer erkek işsizse, canı sıkkınsa, akşam eve gittiğinde canının sıkıntısını karısından çıkarır, karısına şiddet uygular' diyor. Sen CHP'nin genel başkanısın, ana muhalefetin başısın. Sen hala kendini batırdığın SSK'nın genel müdürü sanıyor olabilirsin. Sen ana muhalefetin başısın, söylediğin cümlenin nereye gittiğinin farkında mısın? Biliyoruz, sen kendini Gandi'ye benzetmek için mücadele ettin. Önce yollara düştün, sonra atletle fotoğraf verdin ve yollarda aradığın adaletin şiddete dönüşmesi için şimdi cümleler kuruyorsun. Sana 'çarkçı Kemal' dediler, şimdi sana 'dayakçı Kemal' derler. Haberin olsun kadınlara kalkan bütün elleri bu millet kırar. Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Günü'nde Kılıçdaroğlu'nun cümlelerini ben bir kez daha kınıyorum. Sadece kadına karşı bunu söylemiyor. Bütün erkekleri zan altında bırakıyor. Bu cinsiyetçi söylemiyle CHP Genel Başkanı kendisinin gaflarının altına imza atıyor. Zihniyeti neyse fikri onu söylüyor. Kılıçdaroğlu'nun göreceği en büyük şiddetin 2019'daki sandık olacağını biliyorum."