Çalık: Darbe Anayasası Tarih Olacak

Genel Gündem
632 okunma
15.12.2014

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık: "2015 seçimleri, darbe mahsulü anayasaların ortadan kaldırılmasına vesile olacak"
 
Belediye Konferans Salonunda düzenlenen AK Parti Yeşilyurt 5. Olağan İlçe Kongresi'ne katılan Çalık, burada yaptığı konuşmada, CHP'nin bu millet tarafından her daim muhalefete mahkum edileceğini söyledi.
 
CHP MİLLETE HİZMET ETMEZ, KENDİNE HİZMET EDER
 
CHP'nin 91 yıllık Cumhuriyet tarihinde, tek parti dönemleri de dahil olmak üzere var oldukları her dönemde, elitlerin iktidarı olmak için mücadele ettiğini savunan Çalık, "Ama sadece ve sadece çok partili hayata geçtikten sonra iki sene bu millet size tek başına iktidarı vardı. Onun dışında CHP'ye eğer bu millet iktidarı vermediyse, bunun en önemli sebebi, sizin millete hizmet etmeyeceğinizi, sadece kendinize hizmet edeceğinizi bilmelerindendir ve de her daim darbeleri alkışladığınızı bildiğindendir" diye konuştu. "Darbelere karşıysanız, Mısır'da yapılan darbeye neden darbe demezsiniz, orada öldürülen evlatlara neden sahip çıkmazsınız? diyen Çalık, "Suriye'de kadınlar, gençler, çocuklar öldürülürken siz nasıl Esed'in yanında yer alırsınız? Siz CHP, sandıkta her daim mahkum olacaksınız. Bu milletimizin kararıdır" ifadelerini kullandı.
 
MUHALEFET, ERDOĞAN VE DAVUTOĞLU'NA TAKINTILI
 
Çalık, CHP dahil olmak üzere bütün muhalefet partilerinin AK Parti, Recep Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu takıntısı ve saplantısı olduğunu savundu. Muhalefet partilerinin bu saplantılarından kurtulmalarının zor olduğunu savunan Çalık, "Çünkü biz 12 yıldır iktidarız. Allah nasip ederse, daha onlarca yıl AK Parti iktidarda olacak ve bu dava sonuna kadar devam edecek" dedi. Öznur Çalık, 2015 genel seçimlerinin önemini vurgulayarak, şunları söyledi: "Şimdi hedefimiz 2015 seçimleri. 2015, çok önemli bir hedef. Yeni Türkiye'nin inşasında ve yeni anayasa yapımında çok önemli. İşte milletin iradesinin yansıdığı fotoğrafta, sizin, Malatyalı hemşehrilerimizin desteğine ihtiyaç var. 2015 seçimleri, sadece tek başına iktidarı değil, yeni bir anayasanın mimarı olacak. 2015 seçimleri, darbe mahsulü anayasaların ortadan kaldırılmasına vesile olacak."