Ortadoğu Coğrafyasını Kana Bulamak İsteyenlere Birliğimiz, Beraberliğimiz İle Cevap Vereceğiz

Genel Gündem
1277 okunma
12.11.2017

Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, kentteki bir otelde düzenlenen "Sosyal Politikalarda Gönül Adımları, Ağrı'yı Dinliyoruz" çalıştayında konuştu.
 
Çalık, millete olan sevdalarının 15 yıldır devam ettiğini söyledi.
 
Birlik ve beraberliğin önemine işaret eden Çalık, "Geçmişi ve medeniyeti ile gurur duyduğumuz Ağrı'da geçmişte yaşayan Ahmet El Cezeri, Fegiye Teyran, Molla Hüseyin hepsi aynı tefekkürün temsilcileriydi. Onlar münevver, mütefekkirlerdi. Onlar o gün ne dediler ve ne istedilerse bugün biz de aynı şeyi söylüyor, istiyoruz. Birlik, beraberlik ve kardeşlik diyoruz." diye konuştu.
 
Çalık, Ağrı'nın gönül coğrafyasının en güzel yerlerinden biri olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:
 
"Hani diyoruz ya gözyaşlarının rengi yok. Ama gözyaşı dökenlerin Kürtler, Araplar, Zazalar ve Azeriler olduğunu biliyoruz. Peki sevinç çığlıkları atanların kimler olduğuna bir dönüp bakalım, İngilizler, Almanlar ve Amerikalılar zafer çığlıkları atıyor. Gözyaşlarımızı artık sileceğiz. Gözyaşını döktürmek isteyen, Ortadoğu coğrafyasını kana bulamak isteyenlere birliğimiz, beraberliğimiz ile cevap vereceğiz."
 
Ağrı'nın derdini dinlemek için kente geldiğini anlatan Çalık, "Hepimizin derdi var, derdi olan ile Ağrı'nın derdi ile dertlenmek lazım. Ağrı'nın sadece Ağrı Dağı'nın dışında başka ağrısı olsun istemiyoruz. İstiyoruz ki 'insanı yaşat ki devlet yaşasın' felsefesinden hareketle bütün insanlarımız bu ülkede yaşadığı için memnuniyetini dile getirsin." ifadesini kullandı.
 
Ülke için siyasi istikrarın önemine işaret eden Çalık,  şunları kaydetti:
 
"15 yıllık AK Parti iktidarında siyasi, ekonomik ve demokratik istikrarı sağladık. Demokrasi adına çok önemli adımlar attık. Bugün bu güçlü ekonomiyi ve 15 yıllık iktidarı milletimiz, siz Ağrılılar sayesinde inşa ettik. Güçlü ekonomi ile güçlü sosyal politikalar uyguladık. 2002'de sadece 1,2 milyar lira olan sosyal politikalara ayrılan bütçeyi bugün 50 milyar liraya çıkarmış bulunmaktayız. Varsa, öz eleştiri yapmak bizim görevimiz. AK Parti'nin diğer partilerden farkı bu. Öz eleştiri yapmamız, görmemiz lazım. Bunun için de bugün burada 9 masa oluşturduk."
 
Türkiye'de yaşam koşullarının daha da iyileştirilmesi için çalıştıklarını vurgulayan Çalık, "Bütün sorunları çözüp asla kendi içimizde çözülmememiz gerekir. Bizi kendi içimizde çözmek isteyenlere de gereken cevabı vermek gerekir. Terör örgütü ile mücadele edeceğiz ama burada yaşayan insanımıza, Kürt'üyle, Arap'ıyla, Çerkez'iyle herkesin en iyi şartlarda yaşaması için de çözümler üretmeye devam edeceğiz." diye konuştu.
 
Konuşmaların ardından sağlık, aile, gençlik, eğitim gibi toplam 9 kategorideki masalarda sorunlar tartışılıp değerlendirmelerde bulunuldu.