AK Parti'nin İlk İl Kongresi Gerçekleştirildi

Genel Gündem
226 okunma
29.11.2014

AK Parti'nin ilk il kongresi Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katılımıyla Erzurum'da gerçekleştirildi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık'ın, divan başkanlığını yaptığı kongrede Davutoğlu, çağrısı üzerine Tunceli'ye giden MHP lideri Devlet Bahçeli'yi bu sefer de Hakkari'ye davet etti.
 
Erzurum Kazım Karabekir Spor Salonu'nda düzenlenen Olağan İl Kongresi"ne, Başbakan Ahmet Davutoğlu, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Süleyman Soylu ve Öznur Çalık katıldı.
 
"BİZ ONURLU DAVRANDIK, YA BAHÇELİ?"
 
Davutoğlu kongrede yaptığı konuşmada, Bahçeli'nin Tunceli ziyaretine ilişkin, ''Biz gidip onurlu bir şekilde miting yapıp,Tuncelili kardeşlerimize seslendik. Sayın Bahçeli ne yaptı? Gidip Tunceli'de sadece bir kaç partilisine seslendi geldi" ifadelerini kullandı. 
 
"HAKKARİ VE BİNGÖL'E DE BEKLERİZ!"
 
Davutoğlu, "Sayın Bahçeli'ye sesleniyorum! Güzel bir başlangıç yaptınız devam edin Hakkari'ye, Bingöl'e ve diğer illere de bekleriz'' dedi.
 
ÖZNUR ÇALIK İLK İL KONGRESİNİN DİVAN BAŞKANLIĞINI YAPTI
 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, divan başkanlığını yaptığı kongrenin açılış konuşmasında, "Erzurum Türkiye’nin milli mücadelesinde, kurtuluşunda büyük roller üstlenmiş bir şehrimizdir" ifadelerini kullandı.
 
"Erzurum kahramanlık destanlarının yazıldığı, gelecekte hatırlanarak, milletin ruhunu canlandıracak savunmaların, direnişlerin yapıldığı bir şehrimizdir." diyen Çalık, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Siyasetin temel ayaklarından bir tanesi kongrelerdir. Kongreler sadece seçilene değil kongreye gidene de kongrede varlığı olana da ciddi bir meşruiyet ve güç sağlar.Partimiz de bu kongrelerden daha da büyüyerek çıkacak ve Yeni Türkiye’nin inşasında daha da güçlenecektir."
 
ÇALIK, BAŞBAKAN İLE KARS'A GEÇTİ
 
Başbakan Davutoğlu, Erzurum Kongresi'nin ardından ikinci il kongresine katılmak üzere Kars'a giderken, Çalık da Başbakan'a eşlik etti. Kars kongresinin ardından ise burada Kars Havalimanı terminalinin açılışı gerçekleştirildi. 
 
KARS'TA STK BULUŞMASI
 
Başbakan Davutoğlu, Kars temasları kapsamında şehrin önde gelen sivil toplum kuruluşları ile de bir araya geldi. STK'ları dinleyen Davutoğlu, burada da yoğun bir ilgi ile karşılandı.
 
ÇALIK TEKİRDAĞ'A GİDECEK
 
Başbakan'a STK buluşmasında da eşlik eden Çalık'ın Kars temaslarının ardından ise Tekirdağ'a gideceği ve Şarköy İlçe Kongresin'e katılacağı öğrenildi.