24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Genel Gündem
435 okunma
25.11.2014

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal'in, 24 Kasım 1928 tarihinde Başöğretmen ünvanını almasının yıldönümünü bir kez daha büyük bir coşku ile kutluyoruz.
 
Gazi, "Öğretmenler sizin başarınız, Cumhuriyet'in başarısı olacaktır" sözleri ile öğretmenliğin ne kadar büyük sorumluluk isteyen bir meslek olduğuna dikkat çekerken, öğretmenlerimizin Cumhuriyet'in ilerleyişi için en itici unsur olduğunu da ifade etmiştir.
 
Bu sebeple öğretmenlerimiz, Yeni Türkiye'nin başarıya ulaşması için en önemli unsur  olarak, geleceğimizi inşa edecek olan çocuklarımızın baş yol göstericileridir. Öğretmenlik bu onurlu görevi ile sevgi ve fedakarlık üzerine kurulu son derece saygın ve kutsal bir meslektir.
 
İnsanı işleyerek, ona şekil vererek, hayata hazırlayan öğretmenlerimiz, dünyanın var oluşunun her döneminde gelişimin ve ilerlemenin anahtarı olacaklardır.
 
Fedakar öğretmenlerimiz sayesinde medeni dünyada özgür, güçlü ve saygın bir medeniyet olarak sonsuza kadar var olacağımıza dair en ufak bir endişemiz yoktur.
 
Bu düşüncelerle başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi saygıyla, rahmetle anıyor ve tüm öğretmenlerimizin “Öğretmenler Gününü” kutluyor ve onları selamlıyorum