Çalıktan CHP'ye, Dersim'de Olanları Görmezsen Millet de Seni Görmez

Genel Gündem
441 okunma
17.11.2014

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve MalatyaMilletvekili Öznur Çalık, CHP’yi eleştirerek, “Dersim’de olanları görmezsen, millet de seni görmez” ifadelerini kullandı.
 
Beraberinde AK Parti il başkan yardımcısı Murat Turgut ve parti yöneticileriyle birlikte Malatyagazete ve Televizyoncular Cemiyeti’ni ziyaret eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, basın mensuplarının gündemle ilgili sorularını da cevaplandırdı.
 
G20’nin yeni dönem başkanının Türkiye olmasını değerlendiren Çalık, “Birleşmiş Milletler (BM) üyesi 193 ülke içerisinden gelişmiş ülkelerin bir araya gelmesiyle oluşturulan G20’nin 2015 yılında dönem başkanlığı yapacak olmamız, AK Parti’nin Türkiye’ye yaşattığı ilklerden biridir. G 20 zirvesi ile Türkiye’ye bir ilk daha yaşattık. Tüm dünyanın gözü ve kulağı Türkiye’de atacak” dedi.
 
Dersim olayında özür konusunda da Öznur Çalık, “Partimizin kurucu genel başkanı, şu anki Cumhurbaşkanımız özür diledi. Benim de Malatya milletvekili ve genel başkan yardımcısı olarak da özür dilemem çok anlamlıdır. Biz bu konunun farkındayız, millet farkında ama Cumhuriyet Halk Partisi bunun farkında değil. Sen onun acı ve katliam olduğunu kabul etmiyorsan, orada yapılan sürgünleri görmüyorsan, millet de seni görmez. Yıllardır seni muhalefete mahkum eden halkımız, bu gidişle mahkum olmak da zorundasın CHP” ifadelerini kullandı.
 
Bedelli askerlik konusuna da değinen Çalık, çok talep olduğunu söyleyerek, bu konuda bedelli askerliğin çıkarılmasından yana olduğunu belirtti.
 
Yerel sorunlara da temas eden Çalık, kuzey çevre yolunun toplulaştırılmasının 2015 ile birlikte tamamlanacağını bildirip, İnönü Parkı’ndan İnönü Stadı’na kadar bölümün yeşil kuşak projesi kapsamında ele alınması, bu konuda Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun söz vermesi ve buna rağmen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın İnönü Stadı yerinin ticari alan olarak ilana çıkmasını değerlendirdi. Çalık, “Önceden devam eden resmi bir prosedür süreci var. O süreç ile aynı anda örtüşemez. Sayın Başbakanımızın verdiği talimatla Çevre Şehircilik Bakanlığı’nın ihaleye çıkma sürecini de valimiz ve müdürlerimiz takip edeceklerdir” şeklinde konuştu.