Van'dan Ankara'ya Gelen İşçiler AK Parti'deydi

Genel Gündem
278 okunma
25.10.2014

Öznur Çalık: Vadandallığın, yakmanın, yıkmanın ve insanın canına kastetmenin hiç para etmediğini görmüş vaziyetteyiz.
 
Van depreminden sonra İŞKUR aracılığıyla geçici olarak işe yerleştirilen ve daha sonra işten çıkarıldıkları gerekçesiyle Van'dan Ankara'ya yürüyen işçilerle, partisinin genel merkezinde bir araya gelen Çalık, konuşmasında, AK Parti'nin kurulduğu günden itibaren mazlumun yanında yer aldığını belirtti.Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, işten çıkarıldıkları gerekçesiyle Van'danAnkara'ya gelen işçilerin eylemiyle ilgili, "Vandallığın, yakmanın, yıkmanın ve insan canına kastetmenin hiç para etmediğini görmüş vaziyetteyiz. Eğer bir talebimiz varsa, herhangi bir isteğimiz varsa, çok rahatlıkla görüşerek, konuşarak, paylaşarak çözüleceğinin en güzel göstergesi de buradaki kardeşlerimizdir" dedi.
 
Çalık, Van depreminden sonra da Ak Parti Kurucu Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile kabine üyelerinin bu işe gereken desteğin verilmesi için talimat verdiğini söyledi. 
 
Bütçeden, Van'a 6 milyar liralık kaynak aktarıldığına işaret eden Çalık, "Oradan 'Biz de 3 sene önce başladığımız işe bir kez daha devam etmek istiyoruz' deyip, yürüyerek yollara düşen arkadaşlarımız buradalar. Yürüyüşlerini Ankara'da tamamladılar. Genel Merkez'e bizi ziyarete geldiklerinde, talepleri çerçevesinde görüşmelerimizi yaptık" diye konuştu.
 
Çalık, işçilerin taleplerini aldıktan sonra, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüştüklerini dile getirerek, şunları kaydetti:
 
"Sayın Başbakanımızın talimatıyla, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Faruk Çelik ile görüştük. 7 bin 268 kişi, o dönemde çalışan işçimizin, sonrasında şimdi çok mağduriyetleri olduğunu bildiğimiz kardeşlerimizin işe yeniden dönmeleri için gerekli çalışmaları yasal olarak da yapılacak işleri konuştuk ve paylaştık. Şimdi buradan,Van'dan gelen kardeşlerimiz, gönül rahatlığıyla evlerine yuvalarına dönecekler. Vandallığın, yakmanın, yıkmanın ve insan canına kastetmenin hiçbir para etmediğini görmüş vaziyetteyiz. Eğer bir talebimiz varsa, herhangi bir isteğimiz varsa, çok rahatlıkla görüşerek, konuşarak, paylaşarak çözüleceğinin en güzel göstergesi de buradaki kardeşlerimizdir."
 
EN KISA SÜREDE İŞ YAPACAKSINIZ
 
Çalık, işçilerin ne zaman işbaşı yapacaklarını sormaları üzerine de "Yazı, İŞKUR Van İl Müdürlüğüne ulaştı. İnşallah en kısa sürede, yazılarınız tamamlandığında işbaşı yapacaksınız. Biz de Van'a gelip sizin çayınızı içeceğiz" dedi. İşçiler de Çalık'a desteklerinden dolayı teşekkür etti.