Çalık, Ramazan Bayramı'nı Kutladı

Genel Gündem
453 okunma
27.07.2014

Ramazan ayı boyunca sahurda, iftarda, teravih namazlarında Alemlerin Rabbi olan Allah'a; ibadet ettik, oruç tuttuk ve Dünyanın dört bir yanında zulüm gören Müslüman kardeşlerimiz için dualar ettik.
 
Rabbim, tuttuğumuz oruçları, yaptığımız duaları kabul eylesin İnşallah.
 
Bugün ise, Ramazan ayını taçlandıran bayrama kavuşmanın sevincini yaşıyoruz. Biliyoruz ki bu bayrama buruk gönüllerle giren kardeşlerimiz var. Maalesef başta Filistin'de olmak üzere İslam dünyasında savaş, çatışma ve yıkımlara maruz kalan insanlarımız var. Millet olarak, bu kardeşlerimizin yaşadığı acılara, bu insani trajedilere kayıtsız kalmamız, bunları görmezden gelmemiz düşünülemez. Bizim kültür ve inancımızda; mazlum ve mağdurun hakkını savunmak, muhtaç ve yoksulu korumak, öksüz ve yetimleri sevindirmek vardır. Bu bayramı da hep birlikte bu duygularla kutlayacak; acılarımızı ve mutluluklarımızı paylaşarak yaşayacağız.
 
12 yıldır Milletimizin verdiği yetkiyle çalışmaya devam eden Ak Parti, Türkiye'yi bir huzur, barış ve istikrar ülkesi yapmıştır. İnşallah 10 Ağustos’ta Türkiye tarihinde bir ilk olacak ve yine Ak Parti’nin öncülüğünde milletimiz Cumhurbaşkanını seçecektir. Bu seçim ülkemizin parlak bir geleceği için önemli bir adım ve demokrasi için tarihi bir karardır.
 
İnanıyorum ki bu seçimle milletimiz, siyasi ve ekonomik istikrarımızı koruyarak kazanımlarımızı her gün biraz daha ileriye taşıyacak, geleceğin güçlü ve müreffeh Yeni Türkiye’sini hep birlikte inşa edecektir.
 
Bu duygular içerisinde Mübarek Ramazan Bayramınızı kutluyor, bayramın başta milletimiz olmak üzere, İslam âlemine, bütün dünyaya huzur, barış ve mutluluk vesilesi olmasını temenni ediyorum...