Çalık'tan Kadir Gecesi Tebrik Mesajı

Genel Gündem
331 okunma
23.07.2014

Birlik, dayanışma ve kardeşlik duygularımızın yoğunlaştığı mübarek Ramazan-ı Şerif'in son günlerine yaklaşırken, Kadir Gecesi'ni idrak etmenin heyecanını yaşıyoruz. 
 
Kadir Gecesi, âlemlere rahmet olarak gönderilen Kur'an-ı Kerim'in yeryüzüne indirildiği gün olması bakımından kutsal bir öneme sahiptir. Bu mübarek gecenin hepimizin kalplerine, gönül dünyalarımıza ışık saçmasını, vicdanlarımızı aydınlatmasını, hepimize neşe ve huzur getirmesini temenni ediyorum.
 
Mübarek Ramazan Ay'ında, Filistin'de masum insanlara yönelik yapılan zulüm, şiddet ve katliamların üzüntüsünü yüreğimizde yaşıyoruz. Cenab-ı Allah; vatanlarını korumak ve gelecekleri için mücadele eden Filistin halkının her zaman yanında olsun ve dayanma gücü versin. 
 
Rabbim, bu gece hürmetine, İslam coğrafyasında akan kan ve gözyaşların durmasını, bütün din kardeşlerimizin bayrama huzur ve güven içerisinde ulaşmasını nasip eylesin.
 
Bu düşünce ve duygularla Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi'ni tebrik ediyor; bu gecenin tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum.