Çalık, İlim Yayma Cemiyeti Malatya Şubesine Ziyarette Bulundu

Yerel Gündem
512 okunma
3.07.2014

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık ve AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, İlim Yayma Cemiyeti Malatya Şubesi’ne ziyarette bulundular. İlim Yayma Cemiyeti Şube Başkanı Mustafa Özkan, “İlim Yayma Cemiyeti olarak hayır hizmetleri yapmaktayız. Malatya’da şuanda 180 öğrencimizin barındırıldığı bir yurdumuz var. Yeni yaptırdığımız binada ise 160 öğrencimizi barındıracağız. Yaklaşık 150 öğrencimize 9 ay süreyle burs verdik” dedi.
 
İlim Yayma Cemiyeti’nin köklü bir kurum olduğunu belirten AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, “Bu cemiyeti Malatya’da canlandıran ve bu konuda gayret gösteren arkadaşlara teşekkür ediyorum. İnsana hizmet kolay bir iş değildir, fedakarlık gerektiren, Allah rızası için çalışma isteyen bir gönül işleridir. Emek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.
 
AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık ise, “Gençliği emanet edeceğimiz, gençliği yetiştiren İlim Yayma Cemiyeti’ne ve Malatya yönetimine teşekkür ediyorum” dedi.
 
Çalık, Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili olarak ise “Milletimizin teveccühünün Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan yana olduğunu 30 Mart seçimlerinde gördük. Malatya’daki yüzde 62 oranındaki oy oranı sadece hizmete değil, sadece buradaki adaylara değil, gerçek manada sayın başbakanımıza, cumhurbaşkanı adayımız Recep Tayyip Erdoğan’a o günde oy verdiklerini düşünüyorum. Halk oyu ile seçilen ilk cumhurbaşkanı İnşallah Recep Tayyip Erdoğan olur” diye konuştu.