Çalık: Malatyada Sportif Anlamda Önemli Yatırımlar Yapılıyor

Yerel Gündem
220 okunma
3.07.2014

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya'da sportif anlamda önemli yatırımların yapıldığını söyledi.Çalık, birçok branşta sportif tesis yatırımlarının devam ettiğini kaydederek, "Malatya'da, Gençlik ve Spor Bakanlığımızın yapmış olduğu çok önemli yatırımlar var. Bu yatırımlar içerisinde en önemlisi ve büyüğü, UEFA standartlarındaki Malatya Arena Stadı'dır. Bununla birlikte spor salonları, gençlik merkezleri, ilçe ve mahallelerimizde halı sahalar yapıyoruz. Özellikle gençlerimizin kendilerini geliştirmelerini, eğitim-öğretimleriyle birlikte sporda yapabilmelerini, hem amatör hem de profesyonel anlamda Malatya'nın adını duyurabilmek için gerekli imkanları sağlıyoruz. Sadece futbol değil, birçok branşta çok önemli yatırımlar yapılıyor. Bundan sonrada yapmaya devam edeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti kurulduğu andan itibaren Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Malatya'ya hiçbir dönem bu kadar yatırımı olmamıştı" ifadelerini kullandı.
 
"Spor, Herkesin Ortak Buluşma Noktasıdır"
 
Spor'un herkesin ortak buluşma noktası olduğunu kaydeden Çalık, "Muhalefetiyle iktidarıyla, farklılık gözetmeksizin herkesin ortak buluşma noktası spor. Spor'un toplumun öznesi olduğu anda herkes tek ses çıkarabiliyor. Malatyaspor, Süper Lige çıktığında herkes ayağa kalkmıştı. Milli takım ya da Süper Lig'deki takımlarımız Avrupa'da başarı sağladığında tek yürek olabiliyoruz. İşte Malatya özelinde de bunu başarabilirsek çok daha fazla başarılara imza atabiliriz" dedi.
 
Çalık, çok amaçlı salonlarla ilgili çalışmaların devam ettiğini de sözlerine ekleyerek, "Şeker Fabrikası alanında çok amaçlı salonlarımızla ilgili çalışmalarımız var. Ayrıca Tecde Mahallesi'nde gençlik merkezimiz tamamlanmak üzere. İlyas Mahallesi'nde bir gençlik merkezi yapılıyor. Gençlik merkezlerimizle birlikte, çok amaçlı spor salonlarımızda Malatyalılar için hizmete hazır hale getiriliyor. İnşallah spor yapan bir şehir oluruz" şeklinde konuştu.