Çalık'tan BİLSAM'a Ziyaret

Genel Gündem
758 okunma
20.06.2014

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık ve beraberindeki partili yöneticiler BİLSAM’ı ziyaret ederek, yönetici ve üyelerle bir süre görüştü.
 
Ziyaret için teşekkür eden BİLSAM Başkanı Zekeriye Tav, “Akademik anlamda, kişilerin sosyal ve becerilerinin, düşünsel becerilerinin gelişmesi acısında ciddi faaliyet ve programlar yapıyoruz. Araştırma konuları çıkartıp, eğitim faaliyetlerinin yürütmenin yanında yayıncılık faaliyetlerin de de bulunuyoruz” dedi.
 
Çalık ise, “Gerçekten saygı duyulacak işler yapıyorsunuz. Her şeyden önemli demokrasinin vazgeçilmezi siyasi partilerin varlığı sivil toplum kuruluşlarının varlığı ile aşikar. Yeni Türkiye’nin vizyonunu çizerken, iktidar ve muhalefet partileri gibi sivil toplum örgütlerinin de daha güçlü hale gelmesi lazım. Sivil toplum kuruluşlarının içerisinde en önemli kurumların düşünce kuruluşlarıdır. Düşünce kuruluşlarımızın varlığı Malatya’da önemli bir gelişmedir. Türkiye genelinde ulusal ve uluslar arası çalışmaları ile hem BİLSAM’ın ve hem de Malatya’nın adını duyurdu” dedi.
 
Çalık şunları söyledi: “Değerlerimiz, şuurumuz, adalet, ahlak, bilinç kavramı oluşturma adına BİLSAM çok önemli misyonlar üstlenmiş durumda. Ne kadar fiziki gerçekleştirme yaparsak yapalım, onun içerisine biz değerlerimizi katamazsak şayet, yeni medeniyet tasavvurunu oluşturamazsak şayet, yeni Türkiye’nin inşasını kuralım derken bunlardan yoksun kalırsak şayet mutlaka en önemli ayağımız yarım kalmış olur.”