Çalık, Çırmıhtı da Muhtarlarla Biraraya Geldi

Yerel Gündem
488 okunma
18.06.2014

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Yeşilyurt ilçesinin Çırmıhtı bölgesindeki muhtarlarla bir araya gelerek sorun ve talepleri dinledi.
 
Milletvekili Öznur Çalık, beraberinde Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Meltem Kavuk ve partili yöneticilerle birlikte Yeşilyurt ilçesinin Çırmıhtı Bölgesindeki mahalle muhtarları ile bir araya geldi.
 
Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Meltem Kavuk, büyükşehir yapılanması nedeniyle Yeşilyurt Belediyesi’nde de halen kurumsal yapılanma çalışmalarının devam ettiği belirterek, “Ekibimiz ve kadromuz tam olarak yerleşince muhtarlarımızla daha geniş ve daha kapsamlı bir isityare halinde olacağız. Bütün sorun ve talepleri alıyoruz” dedi.
 
Milletvekili Çalık ise, “Muhtarlarla yaptığımız toplantıda dikkatimi çeken en önemli vaka, okullarımızın çevresinde öğrencilerimize yönelik uygunsuz hareketlerdir. Bununla ilgili olarak okullarımızın etrafındaki güvenlik önlemlerinin arttırılması için Emniyet Müdürümüz ve Kaymakamımız ile yaptığımız görüşmeler sonucunda bu konudaki sorun çözülecek. Alt yapı ve üst yapı sorunları ile ilgili talepler ise hem Yeşilyurt Belediyesi’ne ve hemde Büyükşehir Belediyesi’ne iletilerek takibini yapacağız” diye konuştu.
 
Çalık, “Yeşilyurt’un bu güzel yeşil güzelliğine yakışır bir kongre merkezi yapalım istiyoruz. Burada belediyemiz bir semt konağı yapabilir. Ama Yeşilyurt’a bir kongre merkezi kazandırmamız, Yeşilyurt’un eski halinin daha canlı hale gelmesine vesile olabilir. Bununla ilgili olarak görüşmelerimizi yapacağız. Kongre merkezi geldikten sonra yatırımcılarımızı davet ederek, Yeşilyurt merkeze bir 5 yıldızlı otel yaptırmamızda gerekiyor. Bir kongre merkezini Yeşilyurt’a kazandırırız diye düşünüyorum” ifadelerini kaydetti.