Çalık, Konakta Başarılı Sporcu Gençlere Ödüllerini Verdi

Yerel Gündem
249 okunma
18.06.2014

Konak Akademi Spor Kulübü Derneği tarafından SODES kapsamında yürütülen ‘’Sokak Çocuğu Değil Eğitimli Sporcu’’ projesi kapsamındaki etkinliklerde başarılı olan sporcu gençlere ödülleri verildi.Merkez Konak semtinde düzenlenen törene AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ile birlikte, kalabalık bir topluluk katıldı.
 
Konak Akademi Spor Kulübü Ödül Töreninde konuşan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “bugün burada sergilemiş olduğunuz tablo Konak’ın farkını ortaya koyuyor. Özellikle annelerimiz, ablalarımız, bacılarımızın çocuklarla ilgili duyarlılığı meselenin en önemli noktasıdır. Bu hassasiyetimiz devam ettiği sürece geleceğimiz daha aydınlık olacaktır. Yeşilyurt Belediyesi olarak semt spor salonlarının yapımını taahhüt etmiştik. Bu nedenle Konak’daki spor salonunu belediye olarak yeniden ele alarak düzenleyeceğiz” dedi.
 
Milletvekili Çalık ise, “Sokak çocuğu değil, eğitimli sporcu çocukları yetiştirmek adına çok önemli bir projeye imza atıyorsunuz. İşte yetiştireceğimiz evlatlarımız, gençlerimiz, çocuklarımız hem eğitimli olacak, hem sporcu olacak, hem ahlaklı, hem şuurlu ve hem de adaletli olacak. Evlatlarımıza verdiğiniz tüm emekler için canı gönülden teşekkür ediyorum. Bundan sonrada bu destekler mutlaka devam edecek” dedi.
 
Çalık, Konaklıların beklediği doğalgaz için alt yapısı tamamlanan sokak ve caddelere doğalgazın verileceğini söyledi. Törende başarılı sporcu gençlere ödülleri verildi.Törenin ardından Konak’da Yeşilyurt Halk Eğitim Merkezi El Sanatları ve Mefruşat Sergisi'nin açılışı yapıldı.