Çalık: Bir Kadın İçin Anne Olmak

Genel Gündem
337 okunma
13.05.2014

Bir kadın için anne olmak, yaşam boyu deneyimlenen en büyük değişimdir. Anneliğe geçiş yapan bir kadının çocuğuna annelik yapmaya yeterli olduğunu hissedebilmesi dünyada eşi benzeri olamayan bir mutluluktur. Anne olmak pek çok kadın için çocuğuna en iyisini verebilme konusunda güçlü bir motivasyondur. Aile ve toplum hayatının temel taşı olan annelerimizin, yeni nesillerle birlikte, gelenek ve göreneklerin yaşatılması ve geleceğe taşınmasının en önemli güvencesidir.

Annelik, çocuklarımızın sağlıklı büyümesinde, korunmasında ve topluma faydalı bir birey olarak yetişmesinde önemli bir sorumluluktur. Şüphe yok ki, dünyanın en güzel sorumluluğunu sevgi ve şefkat duygularıyla yerine getiren annelerimizin haklarını bir günde ödemek mümkün olmadığı gibi hayat boyu da ödenemeyeceği bir gerçektir.
Hükümetimizin yapmış olduğu aile politikaları ve ailenin güçlendirilmesine yönelik çalışmalarında annelerimize büyük önem vermekteyiz. Çünkü biliyoruz ki Allah kadınları, erkeklerde bulunmayan üstün şefkat ve merhametle mücehhez ve dolu olarak yetiştirmiştir. Annelerimizin bu üstün şefkat ve merhameti, ailenin parçalanmadan daha güçlü olmasına katkı sağlamaktadır.

Annelerimizin yaşamını kolaylaştırmak, toplumsal yaşantının her alanında aktif katılımlarını sağlamak, yalnızca gereksinim duyduklarında değil, her zaman yanlarında olmak, onları sevmek ve emeklerinin boşa gitmediğini gösterecek bir yaşam biçimini sağlamak her daim AK Parti hükümetinin politikası olmuştur.
Bu duygu ve düşüncelerle cennetle müjdelenen tüm annelerimizin ellerinden öpüyorum, bir gün değil her günlerinin özel gün tadında geçmesini temenni ediyorum.