Çalık, Ankara'da düzenlenen 2. Ulusal Sosyal Hizmet Öğrenci Kurultayı'na katıldı

Genel Gündem
503 okunma
13.05.2014

AK Parti Malatya Milletvekili ve TBMM Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkan Vekili Öznur Çalık, Ankara’da düzenlenen 2. Ulusal Sosyal Hizmet Öğrenci Kurultayı’na katıldı.
 
2. Ulusal Sosyal Hizmet Öğrenci Kurultayı kapsamında düzenlenen Kadın Statüsü ve Sosyal Hizmet konulu panele Milletvekili Çalık başkanlık etti. Panel de “Bürokraside kadınların yaşadığı sorunlar, avantajlar ve dezavantajlar”, “Kadının tarihte toplumdaki statüsü”  ve “Erken evliliğin nedenleri ve sonuçları, çocuk gelinler” konularında bildirimler sunuldu.
 
Milletvekili Çalık, kadınların toplumda politik, ekonomik, sosyal, kültürel, hukuki, eğitsel anlamda birçok sorunla karşı karşıya kaldığını, yıllardan beri çözüm bekleyen çok önemli sorunlara AK Parti döneminde çözüm üretildiğini ve çözümlerin uygulamaya konulduğunu belirterek, “Yıllardan beri kadınların çözümünü beklediği birçok soruna AK Parti iktidarları döneminde politikalar üretilmiş ve bununla beraber yasal düzenlemeler hayata geçirilmiştir” dedi.
 
Yaşanan sorunların sadece yasal düzenlemelerle hemen biteceğinin beklenilmemesi gerektiğini  kaydeden Çalık,  toplamsal anlamda sorunların çözümü için kültürel ve eğitim düzeyenin, politik bakış açısının bu konuda gelişmesinin de çok önemli bir nokta olduğunu ifade etti.